Dnia 16.04.2024 klasa 2mb z wychowawczynią udała się na spotkanie z pracownikami schroniska dla bezdomnych zwierząt, paniami Anną Jakubiec-Gąszczyk i Edytą Sobalą, które zorganizowała nasza puławska Mediateka. Panie instruowały: jak zareagować, gdy widzimy bezdomnego psa czy kota, co zrobić by zmniejszyć problem bezdomności zwierząt w naszym kraju, jak zostać wolontariuszem schroniska i jak pomagać mieszkającym tam zwierzętom. Uczniowie przy tej okazji przekazali karmę oraz artykuł dla zwierząt, które udało im się zgromadzić w ramach klasowej zbiórki.

Korzystając z okazji i uprzejmości pracowników Mediateki, młodzież zwiedziła budynek oraz zapoznała się z ofertą  ośrodka kultury.  Najnowocześniejsza puławska biblioteka  zrobiła na nich bardzo dobre wrażenie - okazało się, że wielu uczniów jak dotąd nie miało okazji odwiedzić tego wspaniałego miejsca pracy, mądrej rozrywki i relaksu. Mediateka posiada nie tylko bogaty księgozbiór o różnorodnej tematyce, ale też gry komputerowe, kabiny cichej pracy, gry planszowe, miejsca odpoczynku i zabawy oraz mini galerię sztuki. Młodzież zapewniła, że będzie wracać w jej gościnne progi.

Urszula Strojek