12 kwietnia 2024 roku uczniowie z klasy 3act (technik mechanik i technik budownictwa) uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej na Politechnikę Lubelską.
Na Wydziale Budownictwa i Architektury odbyły się ćwiczenia z projektowania domu jednorodzinnego (prowadząca mgr inż. Joanna Cichosz).
Na Wydziale Mechanicznym zajęcia odbywały się w nowoczesnych laboratoriach. Pracownicy Katedry Inżynierii Materiałowej, panowie dr hab. inż. Krzysztof Pałka i dr inż. Krzysztof Majerski, zaprezentowali nam: badania twardości metali, badania wytrzymałościowe, badania struktury metali mikroskopem elektronowym oraz skanowanie i druk 3D.
Zajęcia były bardzo ciekawe, uczniowie mieli okazję do poszerzenia wiedzy o nowoczesnych technologiach, metodach badania materiałów oraz z projektowania obiektów budowlanych.

Bożena Firlej