26.09.2023 r. maturzyści z naszej szkoły- uczniowie klas 5iP, 5dP oraz 5igP wraz z opiekunami A.Winiarską oraz U. Strojek - uczestniczyli w XXXIX Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę.
Opiekę duchową nad wyjazdem sprawował ks. Marcin Dudek z  ZS nr 1 im. S. Sempołowskiej w Puławach.
  Młodzież miała  okazję pomodlić się przed Cudownym Obrazem Czarnej Madonny, obejrzeć tzw. Golgotę Jasnogórską, 18 stacji Drogi Krzyżowej namalowanych przez pochodzącego z Częstochowy znanego malarza Jerzego Dudę- Gracza, znajdujących się na piętrze przedsionka kaplicy Cudownego Obrazu. Obrazy przedstawiają Pasję Chrystusa na tle dziejów narodu polskiego, głównie okresów martyrologii. Przewijają się w nich wizerunki postaci historycznych, autoportrety artysty i podobizny Cudownego Obrazu w miejscach, gdzie zazwyczaj pojawiała się Najświętsza Maryja Panna.
   Ponadto nasi uczniowie wzięli udział w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich, gdzie w rozważaniach mogli dokonać refleksji nad życiem i doświadczyć wartości wspólnoty Kościoła. Podczas Mszy Świętej, której przewodniczył biskup Adam Bab, tegoroczni maturzyście dokonali zawierzenia się Matce Bożej w Cudownym Obrazie oraz odnowili przyrzeczenia chrzcielne.

Urszula Strojek