Serdeczny Druhu przybywaj,

wesela z nami zażywaj!

Skończymy o pianiu kura,

później już tylko… matura!!!

W sobotni wieczór 27 stycznia 2024 r. w „Zajeździe  u Boryny” odbyła się studniówka uczniów klas 5 dP, 5 iP oraz 5 igP.  Doniosłe wydarzenie, stanowiące symboliczne preludium dorosłości, rozpoczęły krótkie przemówienia. Nieobecnego niestety Pana Dyrektora Krzysztofa Szabelskiego godnie zastąpiła w roli otwierającego imprezę Pani Alina Sternik, ciepłe słowa od wychowawców padły z ust Pani Anny Winiarskiej, a szampańskiej zabawy życzyła przewodnicząca Rodzicielskiego Komitetu Studniówkowego Pani Ewelina Piórkowska. Część oficjalną prowadzili  uczniowie klasy 5igP- Asia Siwiec i Antek Piórkowski.

Po tym wzruszającym wstępie, nadszedł czas  na tradycyjnego poloneza. W rustykalnym wnętrzu pięknie i dostojnie prezentował się sznur par, wykonujący oryginalny układ studniówkowego klasyka, przygotowany uprzednio pod bacznym okiem Pani Ewy Hołody. W tym momencie rozpoczęła się huczna zabawa „do białego rana”. Parkiet pękał w szwach, szpilki niejednokrotnie zostawały zastąpione wygodniejszym obuwiem, a eleganckie „outfity” zyskiwały zabawne dodatki w postaci np. fluorescencyjnych megaokularów. Odtańczona została oczywiście, wymagająca nie lada kondycji -Belgijka. Krótkie przerwy w parkietowych szaleństwach pozwalały skosztować pysznych polskich potraw z suto zastawionych stołów.

Wyjątkowymi momentami imprezy były projekcje przygotowanych przez uczniów klasy 5igP i 5iP humorystycznych, wspominkowych zdjęć oraz filmików z niemal pięcioletniego okresu wspólnej nauki. Niezapomnianą chwilą okazały się oświadczyny jednego z uczniów 5iP. Wybranka powiedziała TAK. Wydarzenie wydawało się być spontaniczne, ale oboje zapewniają o jego dalszych konsekwencjach. Życzymy oczywiście wszystkiego najlepszego i wielu lat razem. Studniówka okazała się wielkim sukcesem. Gratulujemy naprawdę fantastycznej i odpowiedzialnej  zabawy. Oby wyniki majowych zmagań  były dla wszystkich maturzystów  równie pomyślne.

Gabriela Sieprawska