Wycieczka 2 at do Warszawy

Dnia 15.02.2024 r. uczniowie klasy 2 at wraz z opiekunami p. Markiem Wiśniewskim, p. Emilą Przewłoką udali się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Celem podróży było zwiedzanie obiektów znajdujących się na Krakowskim Przedmieściu, Muzeum Wojska Polskiego oraz Stadionu Narodowego. Całej wycieczce towarzyszyła wielka ciekawość, tych szczególnych miejsc.

Po dojechaniu na miejsce uczestnicy wraz z przewodnikiem udali się do nowej siedziby Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej, gdzie mieli okazję zapoznać się z wystawą „Sto lat chwały oręża polskiego”. Eksponaty zostały ukazane w otoczeniu scenografii przedstawiającej fragmenty zabytkowych budowli ważnych dla historii Polski. Następnie uczniowie przeszli drogą skazańców do Bramy straceń poznając przeszłość terenu Cytadeli. Później zwiedzali Stare Miasto, podziwiając Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki oraz Grób Nieznanego Żołnierza.

Po krótkiej przerwie na obiad wyruszono na Stadion Narodowy. Przewodnik oprowadził uczniów po obiekcie oraz przekazał im najważniejsze informacje na temat konstrukcji i historii stadionu. Podczas trasy uczestnicy zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, zwiedzili szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Siedząc na trybunach i patrząc na telebimy o powierzchni 54 m2 wszyscy poczuli się jak prawdziwi kibice. Uczniowie weszli również na Punkt Widokowy, skąd podziwiali panoramę stadionu.

Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili Puław.

Emila Przewłoka