W ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego organizowanego w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach w ramach Konkursu Ty decydujesz - Szkolne Budżety Obywatelskie Powiatu Puławskiego zgłoszono dwa projekty:
1.Strefa relaksu
2.Koszulki dla reprezentacji szkoły

Głosowanie, w którym udział wzięli uczniowie wszystkich klas, ich rodzice (online) jak również pracownicy szkoły, odbyło się w dniach 7-8 marca. Na 1361 osób uprawnionych do głosowania, 596 oddało głos (577 ważnych). Znaczącą przewagą 425 głosów, zwyciężył projekt nr 1. Strefa relaksu.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

-----------------------------------

1. Szkolny Budżet Obywatelski (dalej SBO) jest organizowany przez Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach w ramach Konkursu „Ty decydujesz” - Szkolne Budżety Obywatelskie Powiatu Puławskiego.
  2. SBO jest narzędziem edukacji obywatelskiej, dzięki któremu członkowie wspólnoty szkolnej mogą mieć realny wpływ na swoje najbliższe otoczenie - szkołę. Daje uczniom szansę na określenie swoich potrzeb i problemów oraz przedstawienie konkretnych rozwiązań, które będą służyć całej społeczności szkolnej. Ponadto uczniowie mogą efektywnie wzmacniać swoje kompetencje społeczne, nabywać i rozwijać wiedzę dotyczącą komunikacji, umiejętności przekonywania do swoich pomysłów, dochodzenia do wniosków, planowania i realizacji działań w praktyczny sposób.

Ciąg dalszy w Regulaminie SBO tutaj /pdf/