W dniu 27.09.2024 r. klasa 3dt, pod opieką p. E. Ogrodnik i I. Bogdańskiej, uczestniczyła w wycieczce do Warszawy.
Uczniowie zapoznali się z historią motoryzacji w Polsce i na świecie, poznali dzieje pojazdów motoryzacyjnych i rekwizytów techniki - zwiedzając Muzeum Motoryzacji  i Techniki w Otrębusach.
  Ponadto młodzież dowiedziała się o możliwościach rozwoju, jakie oferuje Politechnika Warszawska. Na początku prowadzący zaprezentował wydział, opowiedział o pracy uczelni, działalności kół naukowych, projektach uczelni i studiowaniu na politechnice. Uczniowie zwiedzali laboratoria  Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych z prowadzącymi zajęcia, wzbogacając tym samym wiedzę z dziedziny techniki samochodowej.
  Podczas wycieczki nasi uczniowie wzięli udział w projekcie "Niewidzialna Wystawa" , za sprawą którego mogli poznać perspektywę doświadczania świata przez osoby niewidome poprzez kontakt z najnowszymi rozwiązaniami sensorycznymi. Zostali uwrażliwieni na ich problemy, poznali ich życie codzienne, a także uczyli się jak im pomagać.
Był to czas pełen nauki, zabawy i integracji , który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Ewa Ogrodnik
 Wykorzystana fotografia - https://www.muzeum-motoryzacji.com.pl