Tradycyjnie pierwszego dnia kalendarzowej wiosny w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach odbył się Dzień Otwarty, podczas którego zaprosiliśmy w nasze progi osoby zainteresowane ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną szkoły.
Tegoroczni ósmoklasiści od września będą mogli podjąć naukę w klasach o kierunkach: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik z elementami pożarnictwa, technik budownictwa z elementami pożarnictwa oraz technik informatyk. Młodzieży zainteresowanej edukacją w szkole branżowej I stopnia oferujemy profil: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Podczas Dnia Otwartego odwiedzili nas mili Goście z kilkunastu szkół z terenu Powiatu Puławskiego, którzy mieli okazję uzyskać szczegółowe informacje na temat poszczególnych kierunków kształcenia od starszych kolegów i koleżanek – uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach, którzy licznie zaangażowali się w organizację wydarzenia, oraz nauczycieli poszczególnych przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących.  Zaprezentowano bazę dydaktyczną placówki, pomoce naukowe oraz omówiono perspektywy absolwentów naszej szkoły jako studentów, a także osób wkraczających na rynek pracy. Ósmoklasistom przybliżono najważniejsze kwestie związane z kwalifikacjami, które uzyskają podczas edukacji w ramach poszczególnych profilów kształcenia oraz możliwościami rozwijania swoich zainteresowań w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Równolegle w Zespole Szkół Technicznych w Puławach zorganizowano Dzień Kariery Zawodowej. Celem przedsięwzięcia objętego Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Starosty Puławskiego, Prezydenta Miasta Puławy, Komendanta Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP było zaprezentowanie uczniom szkół ponadpodstawowych z Puław i powiatu puławskiego ofert uczelni wyższych, szkół policealnych, instytucji rynku pracy, pracodawców, fundacji, banków i cieszyło się ono dużą popularnością. Podczas wydarzenia nie zabrakło reprezentantów Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach, którzy zaprezentowali ofertę dydaktyczną naszej szkoły oraz udzielali informacji osobom zainteresowanym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom szkół podstawowych, ich Rodzicom, Nauczycielom oraz Opiekunom, którzy odwiedzili nas podczas tegorocznego Dnia Otwartego. Ósmoklasistom życzymy powodzenia podczas nadchodzących egzaminów i zapraszamy do  Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach!