12 marca 2024 roku  w Zespole Szkół Budowlanych  w Lublinie odbył się etap okręgowy  III   Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Procesie Inwestycyjno-Budowlanym.
  Organizatorem olimpiady jest Starosta Stalowowolski, a patronat honorowy objęli: Minister Edukacji i Nauki, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Wojewoda Podkarpacki i Podkarpacki Kurator Oświaty.
  Naszą szkołę  reprezentowali uczniowie z klasy 3act (technik budownictwa): Jakub Gnieciak, Damian Kowalczyk i Bartosz Makulus.
 Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 35 pytań z  przepisów Prawa Budowlanego i warunków technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom znajomości przepisów budowanych.
Bartosz Makulus zajął I miejsce i zakwalifikował się na zawody centralne, które odbędą się 19 kwietnia 2024  w Stalowej Woli

Serdecznie gratulujemy !

Bożena Firlej