Tradycyjnie 6 grudnia w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach odbyła się mikołajkowa akcja pobory krwi. Inicjatywa, nad którą pieczę sprawuje matematyczka Ewa Ogrodnik, podejmowana jest kilkakrotnie w ciągu roku i niezmiennie cieszy się powodzeniem. Tym razem przystąpiło do niej 36 krwiodawców, w tym piętnaścioro po raz pierwszy. Podczas mikołajkowej akcji krwiodawstwa zgromadzono ponad 16 litrów krwi! Krwiodawcom otuchy dodawał przesympatyczny Święty Mikołaj w towarzystwie wesołego elfa rozdającego słodkości.

Doroczną tradycją, nad którą czuwa matematyczka Gabriela Sieprawska wraz z samorządem uczniowskim, jest wizyta Świętego Mikołaja w towarzystwie reprezentantów Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego u naszych miłych sąsiadów:  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Puławach. Radosne spotkanie, w którym uczestniczyły dzieci z klas I – III szkoły podstawowej oraz wybrani uczniowie z 5 igp i 2 gt, stanowiło okazję do wspólnej zabawy oraz tworzenia pięknych prac artystycznych o tematyce bożonarodzeniowej.

Ponadto nasi informatycy – uczniowie klas 2 it oraz 5 iP - wsparli akcję charytatywną „Kresowa Paczka”, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy,  której celem jest pomoc dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Za kilka dni motocykliści odwiedzą rodaków w miejscowości Szaróweczka i przekażą im świąteczne paczki, w których tworzeniu  mieliśmy swój symboliczny udział. Natomiast z inicjatywy szkolnej pedagog Izabelli Bogdańskiej  społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach gromadzi produkty, które przed Świętami Bożego Narodzenia zostaną przekazane gorzej sytuowanym uczniom naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w powyższe inicjatywy!