Dni Patrona 2023

Tradycyjnie w pierwszej połowie października w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach świętujemy Dni Patrona. W bieżącym roku szkolnym, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbył się Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskimi oraz przygotowano audycję przybliżającą sylwetkę Budowniczego Gdyni.

Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim był skierowany do pierwszoklasistów, którzy podczas zajęć historii i teraźniejszości poznali biografię patrona naszej szkoły oraz jego doniosły wkład w rozwój Rzeczpospolitej. W dniach od 18 do 28 września 2023 r. do klasowego etapu rywalizacji przystąpili wszyscy uczniowie klas: 1 at, 1 dt, 1 cgt, 1 it oraz 1 mb i 1 wb. Do szkolnego finału, który odbył się 10 października 2013 r. , zakwalifikowało się 25 osób. W tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim trzecie miejsce uzyskał Kacper Fulara, uczeń klasy 1 cgt. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Kamoli, reprezentującemu klasę 1 iT. Natomiast zwycięzcą konkursu wiedzy o patronie naszej szkoły został Krzysztof Biber, uczeń klasy 1 at. Serdecznie gratulujemy!

Audycję z okazji Dni Patrona Szkoły przygotowali uczniowie klasy 2 iT: Oliwia Sulima, Mikołaj Cysewski, Filip Wajzner, Kacper Rodzoś, Kacper Owczarz, Michał Mazurkiewicz oraz Bartosz Łysoniek pod opieką wychowawczyni Agnieszki Gawinek. W słuchowisku zaakcentowano rolę nauki w życiu człowieka, a także troski o Ojczyznę – która przyświecała Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu w ciągu całego życia.