Dnia 25 września 2024r. grupa uczniów z klasy V it z naszej szkoły brała udział w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Wydarzenie zgromadziło kilkaset młodych ludzi z Archidiecezji Lubelskiej. Przed zaplanowaną Drogą Krzyżową na wałach sanktuarium, uczniowie mieli okazję udać się do Kaplicy Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Część z nich była w tym miejscu po raz pierwszy w życiu.
O godzinie 15 rozpoczęła się Godzina ewangelizacyjna prowadzona przez zespół Goog God. Młodzież mogła wysłuchać świadectwa jednego z członków zespołu, który opowiadał m.in. o swojej karierze muzycznej i odkryciu powołania.
Pielgrzymka zakończyła się uroczystą Mszą świętą w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył Arcybiskup Metropolita Lubelski.

Justyna Szczepaniak