Starosta Puławski przy współpracy gminy Janowiec, Muzeum Nadwiślańskiego Oddział Zamek w Janowcu, Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu, Gminnej Biblioteki Publicznej w Janowcu, Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” w Puławach, Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, CSK w Lublinie, Szkoły Muzycznej w Puławach zaprasza na  II Nadwiślańskie Spotkania z Folklorem Ziemi Puławskiej”.

Wydarzenie odbędzie się 30 czerwca 2024 r. od godz. 13:00 na terenie parku przy Zamku w Janowcu.
W ramach projektu zaplanowano: konkurs lokalnych zespołów śpiewaczych (9 grup), bezpłatne atrakcje i animacje dla dzieci z uwzględnieniem promocji zdrowej, polskiej żywności, stoiska regionalne, występ Międzygminnego Zespołu Artystycznego Pokolenie z Końskowoli i Promienie z Janowca, koncert Maciejowej Kapeli.
Imprezą towarzyszącą Spotkaniom z folklorem będzie Bitwa Regionów 2024 Etap I.