Być dobrym jak chleb
Szkolny Konkurs o św. Bracie Albercie - Patronie Puław

„Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.[…] Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii: czyż Jego miłość mogłaby obmyśleć jeszcze coś piękniejszego? Skoro jest Chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Dawajmy siebie samych.”
Św. Brat Albert

Dnia 11 kwietnia 2024 r. o godzinie 10:30  w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach odbył się szkolny konkurs wiedzy o św. Bracie Albercie - Patronie Puław zorganizowany przez Urszulę Strojek, Justynę Szczepaniak i ks. Rafała Rechnio.
W konkursie wzięło udział 18 osób, które miały  za zadanie rozwiązać test składający się z dziewiętnastu pytań otwartych i zamkniętych, dotyczących życia i działalności św. Brata Alberta.
  Najlepszy wynik uzyskał Paweł Ambroziak z klasy 2 it, tuż po nim na podium uplasowała się Wiktoria Bieniek reprezentująca klasę 2 gt, a trzecie miejsce przypadło tegorocznemu absolwentowi naszej szkoły Antoniemu Piórkowskiemu.

Serdecznie gratulujemy!

Urszula Strojek