„Mario czy już wiesz,
Kim okaże się twój syn, twój mały chłopiec?
Mario czy ty wiesz,
Że te stópki dwie po wodzie będą kroczyć?
Czy ty wiesz,
Że ta mała dłoń powstrzyma wielki wiatr?
Że dałaś życie temu, kto tobie życie da?”

Dnia 21.12.2023 r. społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach spotkała się, aby wspólnie celebrować świąteczny czas. Uczniowie klas 1 cgt oraz 2 gt pod kierunkiem pani katechetki Urszuli Strojek  przygotowali na tę okazje piękne jasełka. W formie scenek biblijnych przeplatanych kolędami i pastorałkami została przypomniana  tajemnica narodzin Dzieciątka. Nasi uczniowie okazali się znakomitymi wokalistami i z wdziękiem poprowadzili wspólne kolędowanie. Dopełnieniem świątecznego spotkania były słowa księdza Rafała Rechnio oraz wspólna modlitwa.
Dyrektor Krzysztof Szabelski w ciepłych słowach podziękował za przygotowanie jasełek, a wszystkim zgromadzonym złożył serdecznie życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok.

Agnieszka Gawinek