Dzień Dziecka w Zespole szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach

Pierwszego dnia czerwca w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach świętowaliśmy Dzień Dziecka, pod hasłem sportu i profilaktyki. Młodzież miała okazję spróbować swoich sił w międzyklasowych mistrzostwach w przeciąganiu liny, zmierzyć się z reprezentacją grona pedagogicznego w meczu siatkówki, a także przypomnieć zasady rozsądnego wypoczynku w ramach akcji „Bezpieczeństwo nad wodą” .  Nasze uczennice w tym dniu uczestniczyły w prelekcji poświęconej współczesnym problemom młodych ludzi i miały okazję spędzić miło czas w damskim gronie.

Dla tych, którzy preferują wysiłek umysłowy bardziej niż sportowe zmagania, został zorganizowany II Turniej Szachowy i podobnie jak pierwsza edycja wydarzenia - cieszył się on dużym powodzeniem. Młodzi szachiści rozgrywali kolejne rudy w systemie sztokholmskim, a najlepsi okazali się: zdobywca pierwszego miejsca Łukasz Gąsior z klasy 4 igP, Wojciech Pajurek ( 3 iT) , który uzyskał drugą pozycję oraz Przemysław Tkaczyk ( 1 iT) , zajmujący trzecią pozycję na symbolicznym podium. W Dniu Dziecka nie zapomnieliśmy o naszych sympatycznych sąsiadach, podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Puławach. Reprezentanci Budowlanki wspólnie z dziećmi przygotowywali latawce, które przysporzyły najmłodszym wiele radości oraz miło spędzili czas bawiąc się z młodszymi kolegami.

Dzień Dziecka w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach obfitował w atrakcje, dzięki którym uczniowie oderwali się od codziennych obowiązków i mieli okazję do  beztroskiej zabawy.  Cytując  wielkiego pedagoga Janusza Korczaka:  Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – dlatego nie tylko w Dniu Dziecka, ale przez cały rok życzymy Wam Kochani uśmiechu i radości!