Odsłony: 2048

Obchody w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach

Dnia 11 października 2022 r. w Zespole Szkół nr 2 im .E. Kwiatkowskiego w Puławach odbyły się uroczyste obchody Dnia  Komisji Edukacji Narodowej. Doroczne święto wiąże się z bardzo ważnym wydarzeniem – ślubowaniem najmłodszych członków społeczności naszej szkoły.

Pierwszoklasiści, zgodnie z przyjętym ceremoniałem placówki, powtórzyli  słowa przysięgi: „My uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, ślubujemy być dobrymi i solidnymi uczniami, zdobywać wiedzę i umiejętności, aby w przyszłości swoją pracą służyć ojczyźnie w myśl ideałów głoszonych przez Eugeniusza Kwiatkowskiego. Ślubujemy, rozwijać własną osobowość i kształtować swój charakter, by stawać się ludźmi dojrzałymi i odpowiedzialnymi”. Ponadto podjęli zobowiązanie traktowania z szacunkiem rodziców, opiekunów, wszystkich pracowników szkoły i kolegów, dbania o dobre imię ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach.
W przygotowaniu do tej uroczystej chwili młodzieży służyła wsparciem nauczycielka Ewa Hołody.

Przy okazji uroczystego spotkania nie zabrakło serdecznych słów skierowanych do nauczycieli oraz pozostałych pracowników naszej szkoły. Reprezentanci samorządu uczniowskiego oraz rady rodziców złożyli życzenia Dyrekcji, pedagogom oraz wszystkim, którzy dbają o jak najlepsze warunki kształcenia młodzieży.  Słowa wdzięczności i uznania skierował do zebranych również Dyrektor Krzysztof Szabelski, który tradycyjnie wręczył nagrody wybranym pracownikom oświaty z naszej placówki.

Uroczystemu spotkaniu towarzyszyła znakomita oprawa słowno – muzyczna, za sprawą  uczniów, którzy pod opieką nauczycielek: Ewy Ogrodnik i Magdaleny Kosmyny przygotowali program artystyczny. Wspólne wykonanie hymnu szkoły napawało nas dumą, radością i przypomniało wartości, którymi kierujemy się w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach. Przemówienia skierowane do Dyrekcji, nauczycieli i innych pracowników szkoły pokazały, że młodzież docenia tych, którzy przewodzą im na niekiedy trudnej - drodze do wiedzy i wykształcenia. Wesołe utwory muzyczne dotyczące szkolnych realiów w wykonaniu naszego zespołu muzycznego rozbawiły zgromadzonych,  a zabawne przedstawienie obrazujące uczniowski los  – dopełniło sukcesu występu.

Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej obfitowały w ciepłe słowa, mądre refleksje oraz przyniosły dużą dawkę humoru – w bardzo atrakcyjnej formie. Po czasie pandemii, kiedy stroniliśmy od zbiorowych spotkań społeczności szkolnej, nareszcie wróciły dawne tradycje Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach – i to z przytupem!

(Red. A.G. Foto S.C. E.H.)