W poniedziałek 21 listopada 2022 r.  w  Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach po raz pierwszy odbył się turniej szachowy. Przedsięwzięcie zainicjował Samorząd Uczniowski, a w organizacji pomagała Pani pedagog Izabella Bogdańska, w roli sędziego wspierał ją anglista Krzysztof Szczęśniak. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim, do rywalizacji przystąpiło 14 uczniów Budowlanki. Zwycięzcą I Szkolnego Turnieju Szachowego został .Nikodem Targiel, uczeń klasy 4iG. Drugie miejsce zdobył Łukasz Gąsior (4igP klasa), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Łukasz Jasik (4iG klasa).

Młodzi szachiści zgodnie przyznają, że turniej był znakomitym pomysłem i z niecierpliwością czekają na koleją edycję rozgrywek! Serdecznie gratulujemy laureatom, a także organizatorom wydarzenia. Miejmy nadzieję, że turnieje szachowe na stałe wpiszą się w kalendarz szkolnych imprez i będą przyciągać coraz większe grono fascynatów tego wyjątkowego sportu.

Red.: A.G.