„Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości.”

Ignacy Jan Paderewski

W dniu 10 listopada 2022 r. w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach odbyły się uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas spotkania społeczności szkolnej przypomniano trudną drogę Polaków do wolności oraz zaprezentowano część artystyczną, przygotowaną przez uczniów pod opieką nauczycieli Marii Rymkiewicz i Jacka Serkisa, z patriotyczną scenografią Ewy Hołody.

Na wstępie uroczystości Dyrektor ZS nr 2 w Puławach Pan Krzysztof Szabelski przypomniał okoliczności odzyskania niepodległości przez nasz kraj oraz zaakcentował wielką wagę tego faktu. Następnie zaprezentowano montaż słowno – muzyczny zawierający przesłanie, że wolność nie jest dana nam raz na zawsze, a każde pokolenie Polaków musi być świadome własnej kultury, historii i tradycji. Na zakończenie szkolnych obchodów Święta Niepodległości – w ramach akcji „Szkoła do hymnu” o godzinie 11.11 - wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

Reprezentantów Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach nie zabrakło również podczas powiatowych obchodów Święta Niepodległości: uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele pw. św. Józefa na Włostowicach oraz pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości, gdzie przedstawiciele władz samorządowych złożyli symboliczne kwiaty, a prezydent Paweł Maj wygłosił przemówienie okolicznościowe.

(Red. A.G. Foto: E.H.)