Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach

W piątkowe przedpołudnie 25 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Dyrektor Krzysztof Szabelski, grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska, a także przedstawiciele rodziców spotkali się, aby podsumować miniony okres pracy. Pan Dyrektor w ciepłych słowach zwrócił się do zgromadzonych, by wyrazić wdzięczność i uznanie dla osiągnięć młodzieży oraz pedagogów, a także życzyć zebranym udanego wakacyjnego wypoczynku – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz rady rodziców przy tej okazji również zabrali głos, podkreślając znaczącą rolę nauczycieli w życiu młodych ludzi.

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowania pracy, która bardzo często przynosi imponujące efekty. Liczne grono uczniów odebrało nagrody i gratulacje z rąk Dyrektora Krzysztofa Szabelskiego – za bardzo dobre wyniki w nauce, udział w różnorodnych konkursach i olimpiadach, a także osiągnięcia sportowe. Dla przykładu, spośród uczniów technikum najlepsi okazali się: Antoni Piórkowski, uczęszczający do klasy 3 igP (średnia ocen 5,57), Daniel Tatar z klasy 3 iG (średnia ocen 5,00) oraz Damian Kowalczyk z 1 act (średnia ocen 4,87) i Filip Majerek z 3 igP (średnia ocen 4,86). W gronie tegorocznych maturzystów najwyższe noty na świadectwie zdobyli: Yulian Rudenko, absolwent klasy informatycznej, który mógł pochwalić się średnią ocen 5,20, Karolina Michalik z klasy 4 cgT ( średnia ocen 5,18 ) oraz Andżelika Maciejewska z 4 jT ( średnia ocen 4,64). Na wyróżnienie w grupie uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Zasadniczej Szkoły nr 2 zasługuje Bartosz Żaba, uczeń klasy 3 mwP, którego średnia ocen to 4,07.

Po wspólnym spotkaniu społeczności szkolnej, w bardziej kameralnym gronie uczniowie poszczególnych klas odebrali cenzurki z rąk wychowawców i w radosnej atmosferze rozpoczęli wakacje. Młodzieży ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach oraz wszystkim uczniom świętującym zakończenie roku szkolnego życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku, aby nadchodzące miesiące były pełne wrażeń. Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, gotowi do podejmowania kolejnych wyzwań, a najbliższe wolne dni niech będą okazją do wspierania Waszych pasji i zainteresowań. Wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły życzymy zasłużonego odpoczynku od codziennych obowiązków, radosnych przeżyć i niezapomnianych wakacji.

Agnieszka Gawinek