Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę za nami!

W środę 13 października 2021 r. maturzyści Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach wyruszyli na Jasną Górę, by tam powierzyć się opiece Matki Boskiej Częstochowskiej. W wyjeździe, zorganizowanym z ramienia naszej szkoły przez ks. Michała Sidora oraz panią katechetkę Urszulę Strojek, uczestniczyło 48 uczniów „Budowlanki”, a także rówieśnicy z Zespołu Szkół Europejskich oraz ZS nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach wraz z opiekunami.

Pielgrzymka zdecydowanie należy do bardzo udanych. Podczas wspólnej modlitwy powierzyliśmy Matce Bożej zarówno swoje troski związane z nadchodzącymi egzaminami, jak i inne osobiste intencje oraz prosiliśmy o opiekę dla całej społeczności Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach.  Msza Święta na Jasnej Górze, w dość kameralnym gronie w porównaniu do dawnych ogólnopolskich pielgrzymek maturzystów, przyniosła wiele cennych refleksji i przesłanie korespondujące z nauką św. Jana Pawła II.  Podczas Eucharystii liturgiczną służbę ołtarza pełnili przedstawiciele „Budowlanki”, co było dla nas wszystkich szczególnym powodem do dumy. Wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich wzbogaciło nas o głębokie przemyślenia związane z problemami współczesnej młodzieży, w kontekście męki Chrystusa, za sprawą  rozważań częściowo przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.  Po opuszczeniu Jasnej Góry udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, słynącego z cudów uzdrowienia. Ojciec dominikanin przedstawił nam historię  figurki Matki Bożej Gidelskej oraz przykładowe świadectwa uzdrowień, jedne z wielu jakie miały tu miejsce. Po przyjęciu indywidualnego błogosławieństwa z rąk księdza Michała, z użyciem cudownego wina Matki Boskiej Gidelskiej,  udaliśmy się w drogę powrotną do Puław.

Wspólna pielgrzymka była cennym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Młodzież z racji osobistego zaangażowania, a także swojej dojrzałej postawy wobec naszych wspólnych wartości chrześcijańskich, zasługuje na szczególną pochwałę. Modlitwa i zawierzenie Matce Bożej pokrzepiły nas i umocniły w przygotowaniu do nadchodzących egzaminów, a także podejmowaniu trudów i radości codziennego życia. Słowa serdecznych podziękowań kierujemy do organizatorów wyjazdu: z ramienia naszej szkoły pani Uli Strojek i księdza Michała Sidora, a także  ks. Pawła Gawrońskiego i ks. Tomasza Sawickiego.  Bóg zapłać za wspólną modlitwę, radosną, a zarazem obfitą w refleksje atmosferę wyjazdu oraz owocnie spędzony czas!

Pielgrzymi