Pierwszoklasistów oficjalnie witamy w uczniowskim gronie!

Tradycyjnie szkolnym obchodom Święta Komisji Edukacji Narodowej towarzyszy ślubowanie pierwszoklasistów Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, uroczyste spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, a uczestniczyli w nim: Pan Dyrektor Krzysztof Szabelski oraz uczniowie klas: 1 act, 1 dgt, 1 it,1 ist,1 wb, 1 mb wraz z wychowawcami p.p: Bożeną Firlej, Małgorzatą Lorek, Anną Mazur, Tomaszem  Próchniakiem, Grzegorzem Boruczem, Marcinem Krawcem.

Dnia 13 października 2021 r. zgodnie z przyjętym ceremoniałem szkoły, młodzież powtórzyła słowa przysięgi :My uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, ślubujemy być dobrymi i solidnymi uczniami, zdobywać wiedzę i umiejętności, aby w przyszłości swoją pracą służyć ojczyźnie w myśl ideałów głoszonych przez Eugeniusza Kwiatkowskiego. Ślubujemy, rozwijać własną osobowość i kształtować swój charakter, by stawać się ludźmi dojrzałymi i odpowiedzialnymi”. Ponadto pierwszoklasiści podjęli zobowiązanie traktowania z szacunkiem rodziców, opiekunów, wszystkich pracowników szkoły i kolegów, dbania o dobre imię ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach, a także wspólną przestrzeń  - niniejszym stając się pełnoprawnymi członkami społeczności naszej szkoły.

Przy tej okazji Pan Krzysztof Szabelski wręczył Nagrody Dyrektora dla pracowników oświaty, które m. in. otrzymali p.p: Ewa Ogrodnik, Ewa Hołody, Bożena Firlej, Małgorzata Lorek, Jarosław Zieliński, Krzysztof Próchniak, Marzena Marzęda, Renata Gajek, Sławomir Ciupa.

Wszystkim uczniom rozpoczynającym naukę w „Budowlance” życzymy wielu sukcesów w nauce oraz radosnych chwil w koleżeńskim gronie! Niech najbliższe lata będą dla Was owocne w wiedzę i nowe umiejętności, a także pozostawią wiele miłych wspomnień.

(Red. A.G. Foto: R.R.)