Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2024/2025 w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach

W poniedziałkowy poranek 2 września  2024 r. społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach uroczyście zainaugurowała nowy rok szkolny. Po Mszy Świętej w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach zgromadziliśmy się na boisku szkolnym, gdzie Pan Dyrektor Krzysztof Szabelski w serdecznych słowach powitał przybyłych: rodziców i opiekunów uczniów, młodzież, grono pedagogiczne i pozostałych pracowników szkoły. W roku szkolnym 2024/2025 w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach uczyć się będzie  ponad pięćset osób, uczęszczających do 23 oddziałów - w tym trzech klas pierwszych: 1 wb, 1 ait oraz 1 cdt.

Podczas uroczystego spotkania Pan Krzysztof Szabelski nawiązał do ważnych wydarzeń historycznych przypadających we wrześniu: dnia 1.09. 2024 roku obchodziliśmy 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej, natomiast 17.09.2024 przypada 85. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Pan Dyrektor w serdecznych słowach zwrócił się do zgromadzonych, życząc uczniom owocnej pracy w nowym roku szkolnym oraz wielu sukcesów, a pedagogom satysfakcji z podejmowanego trudu. Następnie uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas do poszczególnych sal lekcyjnych.

Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz wielu miłych chwil w koleżeńskim gronie. Powodzenia w roku szkolnym 2024/2025!

Agnieszka Gawinek