Witamy na stronie budowlanki   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie budowlanki Powered By GSpeech

24-100 Puławy,
ul. Jaworowa 1

megafon

HOT-INFO


-->
Odsłony: 9838

Technik informatyk

Kształcenie w zawodzie technik informatyk  obejmuje wiedzę ogólną i specjalistyczną oraz kształtowanie praktycznych umiejętności w zakresie tworzenia oraz eksploatowania systemów informatycznych. Program nauki opracowany jest tak, aby absolwent zdobył umiejętności zawodowe:

  • przygotowania do pracy systemu komputerowego i urządzeń peryferyjnych,
  • administrowania systemami operacyjnymi,
  • serwisowania i naprawiania urządzeń techniki komputerowej,
  • przygotowania i eksploatacji lokalnej sieci komputerowej,
  • tworzenia i administrowania stronami internetowymi,
  • tworzenia, administrowania i użytkowania relacyjnych baz danych,
  • programowania aplikacji internetowych,
  • tworzenia i administrowania systemami zarządzania treścią.

Zajęcia mają formę wykładów, pokazów, ćwiczeń, projektów indywidualnych i grupowych oraz zajęć praktycznych. Używa się podczas nich  nie tylko nowoczesnego sprzętu i oprogramowania ale także wypracowanego do ćwiczeń: montażu techniki komputerowej, diagnostyki sprzętowej i oprogramowania, połączeń sieci komputerowej, serwerów w systemach Windows i Linux.

Kwalifikacje zawodowe nabywane w toku nauki:

  • INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
  • INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

Perspektywy zawodowe

Technik informatyk, po potwierdzeniu kwalifikacji,  zdobywa umiejętność efektywnej pracy indywidualnej i zespołowej w zakresie projektowania i naprawy komputerów, tworzenia i zarządzania serwisów internetowych, zaawansowanej konfiguracji serwerów emisyjnych i dostępowych, tworzenia aplikacji niezbędnych w pracy, projektowania sieci komputerowych, administrowania systemami informatycznymi oraz zarządzania bazami informatycznymi. Młody technik informatyk znajdzie pracę nie tylko w wyspecjalizowanych firmach zajmujących się wytwarzaniem, ochroną, wdrażaniem i konserwacją systemów informatycznych, ale również w różnych sektorach gospodarki - w przemyśle, biznesie, administracji, usługach informatycznych. Absolwent szkoły może kontynuować naukę na studiach politechnicznych lub zdobywać kolejne certyfikaty umiejętności zawodowych. Znajdzie zatrudnienie jako projektant i twórca oprogramowania,  administrator złożonych systemów informatycznych i sieci komputerowych, specjalista od bezpieczeństwa systemów informatycznych lub na innych stanowiskach związanych z komputeryzacją firmy lub urzędu.

Kategoria:

2022 © ZS2 Puławy All Rights Reserved.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech