Witamy na stronie budowlanki   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie budowlanki Powered By GSpeech

24-100 Puławy,
ul. Jaworowa 1

megafon

HOT-INFO

Kategoria:

„Szczepimy się dla siebie i innych”

                Tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach odbyły się szczepienia przeciwko COVID 19. Wydarzenie zainicjowane przez samorząd uczniowski poprzedzone było spotkaniami informacyjnymi w poszczególnych klasach, podczas których młodzież dzieliła się swoimi spostrzeżeniami i wątpliwościami związanymi z przeciwdziałaniem COVID -19. Wiele osób we własnym zakresie zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi, jednak zebrała się również grupa zainteresowana skorzystaniem z tej formy walki z pandemią w szkole. W piątek 18.06.2021 r. z inicjatywy szkolnego koordynatora pani Gabrieli Sieprawskiej, we współpracy z koordynatorką szczepień szkolnych panią Sabiną Furgą, przedstawiciele SPZOZ Puławy podali 24 osobom,w tym 19 uczniom,  szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer. Akcja szczepień w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach przebiegła bardzo sprawnie i jest naszą symboliczną „cegiełką” w walce o powrót do normalności - bez pandemii.

Samorząd Uczniowski ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach

Kategoria:

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach

 

  W piątkowy poranek 25 czerwca 2021 r. w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Dyrektor Krzysztof Szabelski, grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska, a także przedstawiciele rodziców spotkali się, aby podsumować miniony okres pracy. Pan Dyrektor w ciepłych słowach zwrócił się do zgromadzonych, by wyrazić wdzięczność i uznanie dla osiągnięć młodzieży oraz pedagogów, a także życzyć zebranym udanego wakacyjnego wypoczynku – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz rady rodziców przy tej okazji również zabrali głos, podkreślając znaczącą rolę nauczycieli w życiu młodych ludzi.

  Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowania pracy, która bardzo często przynosi imponujące efekty. Liczne grono uczniów odebrało nagrody i gratulacje z rąk Dyrektora Krzysztofa Szabelskiego – za bardzo dobre wyniki w nauce, udział w różnorodnych konkursach i olimpiadach, a także osiągnięcia sportowe. Dla przykładu, spośród uczniów technikum najlepsi okazali się: tegoroczna abiturientka Anna-Mariia Andrushko, której średnia ocen wynosi 6,0, a także: Antoni Piórkowski (średnia ocen 5,35, klasa 2 igP), Karolina Michalik (średnia ocen 5,18, klasa 3 cgt) oraz Dominik Giza (średnia ocen 5,0, klasa 4 jt). Na wyróżnienie w grupie uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia nr 2 zasługują: Michał Marzec ( średnia ocen 4,73) i Jakub Gawron ( średnia ocen 4,47) , uczniowie klasy 1 wb oraz Krystian Jędrak (średnia ocen 4,25, klasa 2 mwP). Czteraścioro przedstawicieli naszej szkoły odebrało nagrody z rąk Starosty Danuty Smagi podczas tegorocznej gali „Być najlepszym”. Ponadto Karolina Michalik i Antoni Piórkowski zostali uhonorowani stypendiami Prezesa Rady Ministrów. Reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach: Anna-Mariia Andrushko, Antoni Piórkowski oraz Jolanta Latos uzyskali również gratyfikacje w ramach programu „Lubelska kuźnia talentów 2019-2021” skierowanego do najzdolniejszych uczniów.

  Po wspólnym spotkaniu społeczności szkolnej, w bardziej kameralnym gronie uczniowie poszczególnych klas odebrali cenzurki z rąk wychowawców i w radosnej atmosferze rozpoczęli wakacje. Młodzieży ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach oraz wszystkim uczniom świętującym zakończenie roku szkolnego życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku, aby nadchodzące miesiące były pełne wrażeń. Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, gotowi do podejmowania kolejnych wyzwań, a najbliższe wolne dni niech będą okazją do wspierania Waszych pasji i zainteresowań. Wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły życzymy zasłużonego odpoczynku od codziennych obowiązków, radosnych przeżyć i niezapomnianych wakacji.

Agnieszka Gawinek

   

Kategoria:

Nasi reprezentanci na podium! Biegi o Błękitną Wstęgę Wisły 2021

W niedzielę 6 czerwca 2021 r. z inicjatywy Puławskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej odbyły się Ogólnopolskie Uliczno - Przełajowe Biegi o „Błękitną Wstęgę Wisły”. Tradycyjnie na starcie stanęli amatorzy sportu w różnym wieku, zarówno najmłodsi – nawet kilkulatkowie, jak i seniorzy po 60 r.ż. Podzieleni na stosowne kategorie, wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił , a organizatorzy wydarzenia – z Dyrektorem Biegów Zbigniewem Chojnackim na czele, czuwali nad przebiegiem sportowej rywalizacji.
Podczas „Biegów o Błękitną Wstęgę Wisły” nie zabrakło reprezentantów Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach, którzy w kategorii szkół ponadpodstawowych zdobyli zaszczytne pierwsze miejsce, z wynikiem 67 punktów, oraz piękny puchar.
Serdecznie gratulujemy!

Red. A.G.

Kategoria:

Dyrektor Krzysztof Szabelski odznaczony Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa

  Dnia 1 czerwca 2021 na puławskim Placu F. Chopina odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Uroczyste spotkanie zaszczycili swoją obecnością m.in. Starosta Puławski Danuta Smaga, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Poseł na Sejm RP Krzysztof Szulowski , Wiceminister Aktywów Państwowych Artur Soboń i inni. Tradycyjnie przy tej okazji wręczono odznaczenia, awanse i promocje oficerskie, zarówno czynnym zawodowo druhom, jak i cywilom.  Brązowym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” nagrodzono pana Krzysztofa Szabelskiego, dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach, który zainicjował blok zajęć poświęconych ochronie przeciwpożarowej w naszej szkole.

  Od ponad pięciu lat ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach jako jako jedna z nielicznych placówek w kraju, może się szczycić innowacją pedagogiczną polegającą na wprowadzeniu do programu kształcenia profili technik budownictwa oraz technik mechanik elementów pożarnictwa. Dnia 5 kwietnia 2016 roku, z inicjatywy dyrektora Krzysztofa Szabelskiego, zawarto porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach a Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Puławach, reprezentowaną przez st. bryg. Grzegorza Podhajnego. Oficjalna umowa określiła zasady kooperacji naszej szkoły z Komendą Powiatową PSP w Puławach podczas realizacji zadań w zakresie edukacji i propagowania działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych w odniesieniu do młodzieży.               

Lekcje z zakresu ochrony przeciwpożarowej cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Kurs obejmuje łącznie 150 godzin zajęć, zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Wiedza, którą zdobywają uczniowie, stanowi ich dodatkowy atut na rynku pracy:

- Po ukończeniu kursu z zakresu ochrony przeciwpożarowej młodzi ludzie posiadają kompetencje niezbędne chociażby do oceny zagrożenia związanego ze stanem konstrukcji budynków objętych pożarem, co bywa bardzo pomocne. Takie dodatkowe kwalifikacje, przydatne w każdym zawodzie, ale zwłaszcza w branży budowlanej i mechanicznej, są doceniane przez pracodawców. Staramy się, aby nasi uczniowie nie tylko pogłębiali własne zainteresowania, ale także mogli realizować się w służbie dla innych - w myśl strażackiego hasła: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" – mówi dyrektor Krzysztof Szabelski.

  Początkowo w tajniki wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej naszych uczniów wprowadzał obecny Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Rykach st. bryg. Krzysztof Morawski, a aktualnie lekcje prowadzi kpt. Artur Warchał. Młodzież z dużym zaangażowaniem uczestniczy zwłaszcza w ćwiczeniach terenowych:

- Zajęcia praktyczne bardzo mi się podobały. Podczas wyjazdu do Kazimierza Dolnego zapoznaliśmy się z profesjonalnym sprzętem strażackim, w który wyposażony jest każdy wóz. Mogliśmy wypróbować poszczególne narzędzia, dowiedzieć się w jakich sytuacjach są one pomoce. Jednak mnie najbardziej zainteresowała łódź, dzięki której można prowadzić działania na akwenach wodnych – mówi jeden z uczniów klasy o profilu technik mechanik.

 Innowacja pedagogiczna w postaci zajęć z zakresu ochrony przeciwpożarowej to zasługa Dyrektora ZS nr 2 w Puławach pana Krzysztofa Szabelskiego, który swego czasu był osobiście związany ze strażą pożarną – jako podchorąży, student Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarnictwa w Warszawie. Karierę pana Krzysztofa Szabelskiego jako przyszłego oficera PSP przerwały zamieszki polityczne – udział w strajku okupacyjnym w listopadzie 1981 r, brutalnie stłumionym przez ZOMO i antyterrorystów, a także wybuch stanu wojennego. Brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa” stanowi swoiste uhonorowanie tej pasji, która znalazła przełożenie na obecną pracę pana Szabelskiego w postaci propagowania wiedzy z zakresu pożarnictwa wśród młodzieży.


  Serdecznie gratulujemy honorowego odznaczenia!

Red. A.G.

 

Obchody Dnia Strażaka w Puławach

               

 

Kategoria:
Egzamin pisemny 22.06.2021 Egzaminy praktyczne:

Godzina 10:00

Branżowa Szkoła I Stopnia:

MG.18 – mechanik pojazdów samochodowych

BD.04 – monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Technikum nr 2:

MG.18 – technik pojazdów samochodowych

EE.08 – technik informatyk

BD.29 – technik budownictwa

MG.17 – technik mechanik

BD.31 – technik geodeta

Godzina 12:00

BD.30 – technik budownictwa – egzamin poprawkowy

MG.44 – technik mechanik – egzamin poprawkowy

Godzina 12:00

EE.09 – technik informatyk – egzamin poprawkowy

 

Na egzamin zgłaszamy się o godzinie przekazanej
w  wiadomości na Librusie z:

  • Dowodem osobistym
  • Długopisem czarno piszącym
  • Kalkulatorem prostym

 

 

 

 

 

 

W Zespole Szkół nr 2 w Puławach ul. Jaworowa 1

BD.30 – technik budownictwa – 21.06.2021 – godzina: 9:00
– egzamin poprawkowy
– zdający przynosi (kalkulator prosty*, ołówek, gumka, linijka, temperówka)

BD.31 – technik geodeta – 28-29.06.2021 – godziny: 9:00 –15:00 (kalkulator z funkcjami trygonometrycznymi i logarytmicznymi, ołówek, gumka,
linijka 20 cm, ekierka, temperówka)

MG.44- technik mechanik – 28.06.2021 – godzina 8:00
– egzamin poprawkowy

EE.09 – technik informatyk – 28.06.2021 – godzina 8:00
– egzamin poprawkowy

EE.08 – technik informatyk – 28,29,30.06.2021 oraz 01.07.2021
– godziny: 8:00—12:30—17:00

Na egzamin zgłaszamy się min. 30 minut
wcześniej z dowodem osobistym,
długopisem czarno piszącym

 

W Zespole Kształcenia Zawodowego ul. Sieroszewskiego 1

wg. przesłanego harmonogramu:

BD.04 – monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie – 28-30.06.2021
– godziny: 9:00 –15:00

MG.18 – mechanik pojazdów samochodowych – 28,29,30.06.2021 oraz 01.07.2021
– godziny 8:00—12:00 – 16:00

MG.17/MG.18 – technik mechanik/technik pojazdów samochodowych – 28,29.06.2021 oraz 01.07.2021
– godziny: 8:00 – 12:00 –16:00

BD.29 – technik budownictwa – 24.06.2021
– godziny: 9:00 – 15:00

 

Na egzamin zgłaszamy się min. 30 minut wcześniej z dowodem osobistym, długopisem czarno piszącym, strojem roboczym

 

2022 © ZS2 Puławy All Rights Reserved.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech