Szanowni Państwo,

właśnie wystartował konkurs „Historie z sieci wzięte” – serdecznie zapraszamy uczniów z Państwa szkoły do wzięcia w nim udziału!

Konkurs organizowany w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) realizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK pod nadzorem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) na lata 2014–2022.

Przygotowaliśmy cztery zadania dotyczące cyfrowych tarapatów, w które wpadli… bohaterowie lektur. Mamy nadzieję, że Państwa uczniowie pomogą im zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci, a przy okazji zdobędą fantastyczne nagrody dla swojej szkoły.

Zasady są bardzo proste: uczniowie dobierają się w grupy, wybierają nauczyciela, który zgłosi ich do konkursu, a następnie tworzą komiks lub inną pracę graficzną dotyczącą bezpiecznego poruszania się w sieci. Zadanie dla swojej grupy wiekowej znajdą na stronie konkursu - https://www.konkurs-ose.edu.pl/

W poszukiwaniu inspiracji zapraszamy na platformę OSE IT Szkoła, gdzie można skorzystać z ponad 200 kursów e-learningowych dotyczących m.in. cyberbezpieczeństwa.

Szkoła, której uczniowie wygrają konkurs, otrzyma jedną z cennych nagród: robota edukacyjnego Photon EDU, pakiet edukacyjny Abilix Krypton, okulary VR lub drukarkę 3D. Dla laureatów przewidziane są również dyplomy.

Formularz zgłoszeniowy, znajduje się TUTAJ!

Na zgłoszenia czekamy od 21 marca do 8 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi pod koniec kwietnia podczas spotkania online.

Szczegółowe informacje oraz zasady uczestnictwa znajdują się w regulaminie konkursu.

Pytania związane z konkursem należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia.

Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna