Odsłony: 1972

Narodowe Święto Niepodległości 2021

W środowe przedpołudnie 10 listopada 2021 r. w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach odbyły się obchody Święta Niepodległości. Niestety realia pandemii uniemożliwiły wspólne spotkanie całej społeczności naszej szkoły, jednak punktualnie o godzinie 11.11 w poszczególnych salach lekcyjnych odśpiewano hymn narodowy, który rozbrzmiewał również za sprawą szkolnego radiowęzła. Pan Dyrektor Krzysztof Szabelski drogą radiową skierował do uczniów i nauczycieli słowa akcentujące doniosłą rangę Święta Nieodległości, przypomniał o obowiązkach patriotycznych spoczywających na nas wszystkich, a także przywileju życia w wolnym kraju. Był to dla nas szczególny moment, wymownie symbolizujący nowe realia, z którymi mierzymy się na co dzień – ograniczenia związane z epidemią koronawirusa.

103. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości została upamiętniona. Za sprawą pani Ewy Hołody na pierwszym piętrze budynku zagościła piękna patriotyczna dekoracja. Ponadto uczniowie klasy 3igP: Kornelia Maciejewska, Joanna Siwiec, Filip Majerek oraz Piotr Chlebek, pod okiem nauczycielek: Anny Mazur i Agnieszki Gawinek, zaprezentowali audycję poświęconą Świętu Niepodległości. W lapidarnej formie opisano drogę Polaków do wolności, przywołano dzieła poetyckie obrazujące miłość do Ojczyzny i refleksyjne utwory muzyczne. Miejmy nadzieję, że przyszłoroczne Święto Niepodległości będziemy obchodzić w tradycyjny sposób, z dala od trosk związanych z pandemią i ograniczeń reżimu sanitarnego.