Witamy na stronie budowlanki   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie budowlanki Powered By GSpeech

24-100 Puławy,
ul. Jaworowa 1

megafon

HOT-INFO


-->
Odsłony: 787

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach.

 

  Tradycyjnie, pierwszego dnia września  społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach zebrała się, aby wspólnie rozpocząć nowy rok szkolny. Dyrektor Krzysztof Szabelski w serdecznych słowach powitał przybyłych: gości, rodziców i opiekunów uczniów, młodzież, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Danuta Smaga, Starosta Powiatu Puławskiego, która spotkała się z pierwszoklasistami.

  Na wstępie Dyrektor ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach Krzysztof Szabelski zwrócił się do zgromadzonych, życząc uczniom owocnej pracy w nowym roku szkolnym oraz wielu sukcesów, a pedagogom satysfakcji z podejmowanego trudu. Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań dla Władz Powiatu Puławskiego, którego wsparcie umożliwiło modernizację naszej szkoły oraz ustawiczne doposażanie pracowni w nowoczesny sprzęt dydaktyczny.
Dnia 1 września 2021 roku przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej, do której nawiązał Dyrektor Krzysztof Szabelski. 1 września 1939 roku rozpoczęła się najstraszniejsza z wojen, która pochłonęła ponad 50 mln istnień, a każde z nich zasługuje na pamięć i szacunek. Podczas uroczystego spotkania nie mogło zabraknąć odniesienia do współczesnych realiów, pandemii – dlatego po raz kolejny przypomniano o zasadach reżimu sanitarnego i konieczności troski o wspólne bezpieczeństwo.

  Po oficjalnej inauguracji roku szkolnego uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas. W Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach naukę podjęło ponad sześćset osób, uczęszczających do 24 oddziałów. Utworzono sześć klas pierwszych, dwa profile branżowej szkoły pierwszego stopnia oraz cztery kierunki technikum, w tym nową specjalność – technik spawalnictwa.

             Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz wielu miłych chwil w koleżeńskim gronie. Nauczycielom niech nie zabraknie pozytywnej energii, niezbędnej do urzeczywistniania kolejnych ambitnych zamierzeń  i realizacji często niełatwych przedsięwzięć.

Powodzenia w roku szkolnym 2021/2022!

Kategoria:

2021 © ZS2 Puławy All Rights Reserved.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech