Witamy na stronie budowlanki   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie budowlanki Powered By GSpeech

24-100 Puławy,
ul. Jaworowa 1

megafon

HOT-INFO


-->
Odsłony: 1104

  W poniedziałkowy poranek 31 maja 2021 , po siedmiu miesiącach zdalnego nauczania oraz dwóch tygodniach pracy w trybie hybrydowym, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach powrócili w szkolne mury. Młodzież zgodnie przyznaje, że ten system nauki – bezpośredni kontakt z nauczycielami oraz rówieśnikami, to najbardziej efektywna, a zarazem najprzyjemniejsza forma kooperacji. I chociaż nie raz zatęsknią za sprawdzianami online, nic nie zastąpi zakazanej pogawędki z kolegą z ławki - podczas lekcji …

  Z radością powitaliśmy uczniów w murach szkoły, która podczas nieobecności młodzieży przeszła niemałą metamorfozę. Jesienią 2020 r. zakończono rozbudowę Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach, oddając do użytku pięć nowoczesnych pracowni dydaktycznych, z których trzy - dzięki systemowi ruchomych ścian można połączyć w obszerną i funkcjonalną aulę wykładową. Ponadto w ramach prac modernizacyjnych utworzono podjazd dla osób niepełnosprawnych, dwie klatki schodowe, nowe ciągi piesze oraz miejsca parkingowe, zamontowano windę. Nowoczesna szkoła, w której widoczny jest rozwój infrastruktury, wynikający ze stałej troski o bezpieczeństwo i komfort pracy uczniów – to priorytety Dyrektora Krzysztofa Szabelskiego.

   Z racji ustawicznej dbałości o jakość nauczania, w Zespole Szkół nr 2 im. E . Kwiatkowskiego w Puławach sukcesywnie przybywa specjalistycznego sprzętu dydaktycznego. Nowo utworzone pracownie zostały wyposażone w laptopy oraz multimedia, uczniowie profilu technik geodeta od niedawna ćwiczą z wykorzystaniem nowych tachimetrów oraz niwelatorów cyfrowych, a także odbiornika GPS. Przyszłym informatykom, i nie tylko, za sprawą projektu „Mój powiat - uczy, dokształca, rozwija” współfinansowanego  przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 zapewniono nowe komputery w klasopracowniach. Mając na uwadze popularność tego kierunku nauczania, podjęto starania o pozyskanie nowoczesnego sprzętu dla pracowni sieci komputerowych.

   Edukacja w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach to nie tylko nauka zawodu, przygotowanie do jak najlepszego funkcjonowania na rynku pracy, ale także dbałość o tradycje placówki. Umieszczona tuż przy wejściu symboliczna tablica upamiętniająca Eugeniusza Kwiatkowskiego ma przypominać naszej społeczności o godnym patronie, a zarazem wartości wiedzy i pracy.

   Od ostatniego dnia maja 2021 budynek Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach tętni życiem. Przed nami ostatnie tygodnie wytężonej pracy, starania o jak najwyższe noty na świadectwach, pogłębianie relacji koleżeńskich, powrót do funkcjonowania w realiach szkoły stacjonarnej - z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Oby ten czas przyniósł jak najlepsze owoce, a przyszłość – perspektywę stabilizacji i bezpieczeństwa, w rzeczywistości wolnej od pandemii.

 
Red.: A.G. Foto:M.K.  E.H.

Kategoria:

2021 © ZS2 Puławy All Rights Reserved.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech