Witamy na stronie budowlanki   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie budowlanki Powered By GSpeech

24-100 Puławy,
ul. Jaworowa 1

megafon

HOT-INFO


-->
Odsłony: 626

W roku szkolnym 2020/2021 Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach przystąpił do programu Erasmus+. Inicjatywa, która od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem, przypadła do gustu również naszym uczniom. „Erasmus+ wspiera edukację, szkolenia zawodowe, działania młodzieżowe oraz sport. Wyjazdy uczniów i absolwentów szkół służą podniesieniu jakości i zwiększeniu atrakcyjności szkolnictwa i kształcenia zawodowego w Europie oraz wspieranie współpracy między systemami edukacji i szkoleń w krajach uczestniczących w programie.[1]
W ramach uczestnictwa w projekcie, dwie osiemnastoosobowe grupy uczniów ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach – przyszłych techników informatyków oraz mechaników samochodowych – wraz z opiekunami udają się do słonecznej Barcelony, aby tam poznać realia edukacji w szkołach o analogicznych profilach kształcenia, a także odkrywać uroki stolicy Katalonii. Wyjazd planowo miał się odbyć w maju 2021 r, jednak rzeczywistość pandemii wymusiła zmianę terminu.
Miejmy nadzieję, że wraz z początkiem nowego roku szkolnego – nasi reprezentanci będą mogli skorzystać z tej atrakcyjnej formy nauki i wypoczynku.

 Red:A.G.

[1] https://www.eurodesk.pl/granty/erasmus-ksztalcenie-zawodowe-wyjazdy-uczniow-i-absolwentow-szkol, data dostępu: 24.05.2021

Kategoria:

2021 © ZS2 Puławy All Rights Reserved.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech