Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

HOT-INFO

-->
Odsłony: 476

Technik informatyk

Kształcenie w zawodzie technik informatyk  obejmuje wiedzę ogólną i specjalistyczną oraz kształtowanie praktycznych umiejętności w zakresie tworzenia oraz eksploatowania systemów informatycznych. Program nauki opracowany jest tak, aby absolwent zdobył umiejętności zawodowe:

 

  1. montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych;
  2. projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami;
  3. projektowania baz danych i administrowania bazami danych;
  4. tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.

Zajęcia mają formę wykładów, pokazów, ćwiczeń, projektów indywidualnych i grupowych oraz zajęć praktycznych. Używa się podczas nich  nie tylko nowoczesnego sprzętu i oprogramowania ale także wypracowanego do ćwiczeń montażu techniki komputerowej, diagnostyki sprzętowej i oprogramowania.

Kwalifikacje zawodowe nabywane w toku nauki:

  • INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
  • INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

Perspektywy zawodowe

Technik informatyk, po potwierdzeniu kwalifikacji,  zdobywa umiejętność efektywnej pracy indywidualnej i zespołowej w zakresie projektowania i naprawy komputerów, tworzenia i zarządzania serwisów internetowych, projektów graficznych w agencjach i firmach reklamowych, tworzenia aplikacji niezbędnych w pracy, projektowania sieci komputerowych, administrowania systemami informatycznymi oraz zarządzania bazami informatycznymi. Młody technik informatyk znajdzie pracę nie tylko w wyspecjalizowanych firmach zajmujących się wytwarzaniem, ochroną, wdrażaniem i konserwacją systemów informatycznych, ale również w różnych sektorach gospodarki - w przemyśle, biznesie, administracji, usługach informatycznych. Absolwent szkoły może kontynuować naukę na studiach politechnicznych lub zdobywać kolejne certyfikaty umiejętności zawodowych. Znajdzie zatrudnienie jako projektant i twórca oprogramowania,  administrator złożonych systemów informatycznych i sieci komputerowych, specjalista od bezpieczeństwa systemów informatycznych lub na innych stanowiskach związanych z komputeryzacją firmy lub urzędu.

Kategoria:

2020 © ZS2 Puławy All Rights Reserved.