Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

HOT-INFO

-->

INFORMACJE 2018/2019

Odsłony: 964

Kształcimy nowocześnie! Kurs operatora bezzałogowego statku powietrznego w ZS nr 2

 

W bieżącym roku szkolnym uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach przystąpili do projektu pn. „Zawodowcy” – program doskonalenia zawodowego uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach. W ramach tej inicjatywy 51 uczniów oraz dziesięciu nauczycieli przedmiotów zawodowych uczestniczy w kursie przygotowującym do zdobycia świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego. Działanie to ma na celu uzyskanie wiedzy niezbędnej do wykonywania operacji lotniczych w zasięgu wzroku zgodnie z obowiązującymi przepisami, przybliżenie informacji na temat przestrzeni powietrznej - gdzie i na jakich warunkach można latać, jak uzyskać zgody i pozwolenia, wskazania formy wypełniania niezbędnych dokumentów przy tworzeniu stref lotniczych.

Podczas interesujących zajęć, zarówno w budynku ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach, jak i w terenie, uczestnicy szkolenia zgłębiali tajniki pilotażu dronów, wykonywania filmów oraz zdjęć przy użyciu tego typu sprzętu, poznali także zasady obróbki zgromadzonego materiału. Jak podkreśla Dyrektor ZS nr 2 w Puławach pan Krzysztof Szabelski:

- Dzięki uczestnictwu w projekcie „Zawodowcy” uczniowie zyskali nowe kwalifikacje, które z pewnością będą ich atutem na rynku pracy. Ponadto w najbliższym czasie młodzież odbędzie odpłatne zajęcia praktyczne w ramach tegoż kursu, a baza dydaktyczna Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach została wzbogacona o nowy sprzęt: drukarkę 3D z kompletem filamentu, trzy bezzałogowe statki powietrzne: Phantom 2, Phantom 3 oraz wielowirnikowiec Heksa, a także monitor interaktywny, których wartość łącznie opiewa na kwotę blisko 40 tys. zł. W najbliższym czasie w naszym posiadaniu znajdzie się również skaner do drukarki 3D. Dzięki tym pomocom dydaktycznym młodzież uzyskała dostęp do najnowocześniejszych technologii i technik wytwarzania, co jest niezwykle istotne w procesie kształcenia.

Wprawdzie zakończenie projektu planowane jest na grudzień 2019 r. , jednak jego uczestnicy mają już za sobą dwa egzaminy: z zakresu uprawnień energetycznych do 1 kV oraz obsługi i pilotażu bezzałogowego statku powietrznego. Podczas wrześniowych zajęć zaplanowano m.in. poruszenie zagadnień z zakresu energetyki oraz obsługi programu AutoCAD 3D. Uczestnicy projektu są bardzo zadowoleni z możliwości skorzystania z tej inicjatywy.

Agnieszka Gawinek

 

 

Kategoria:

2020 © ZS2 Puławy All Rights Reserved.