Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

HOT-INFO

-->

INFORMACJE 2018/2019

Odsłony: 1243

Dzień Otwarty w Budowlance – za nami!

Tradycyjnie, pierwszego dnia kalendarzowej wiosny Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach zaprosił wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty. Doroczne wydarzenie stanowi okazję do zapoznania się z ofertą dydaktyczną szkoły, uzyskania dodatkowych informacji od pedagogów i uczniów, a także obejrzenia infrastruktury placówki. W tegorocznej edycji wydarzenia – w czwartkowe przedpołudnie 21 marca 2019 r. - gościliśmy ponad 550 osób.

Zapraszamy do obejrzenia filmu
przygotowanego przez
LPU: Puławska Telewizja Kablowa

W roku szkolnym 2019/2020 w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach zostaną utworzone klasy o profilach, które niezmiennie cieszą się powodzeniem oraz zaproponujemy nowe kierunki. W technikum planujemy kształcenie w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik z elementami pożarnictwa, technik budownictwa z elementami pożarnictwa, technik informatyk, technik geodeta oraz po raz pierwszy – technik robót wykończeniowych w budownictwie (dla absolwentów ośmioklasowej szkoły podstawowej). Natomiast w ramach profili kształcenia szkoły branżowej pierwszego stopnia tradycyjnie zapraszamy do klas: mechanik pojazdów samochodowych oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
Nowością w ofercie w tym przypadku będzie kierunek kierowca mechanik, utworzony z myślą o uczniach ośmioklasowej szkoły podstawowej.

Młodzież, która przybyła na Dzień Otwarty w ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach dowiedziała się, jakie przedmioty oraz wymagania egzaminacyjne wiążą się z poszczególnymi etapami kształcenia, gdzie znajdują zatrudnienie absolwenci naszej szkoły oraz jak wygląda nauka w Budowlance – z perspektywy starszych kolegów. Nasi Goście mogli skorzystać z symulatora nauki jazdy - samodzielnie przygotowanego przez uczniów pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych - zapoznać się z drukarką 3d wykonaną zgodnie z własnym projektem przez naszego ucznia z klasy informatycznej, obejrzeć specjalistyczny sprzęt geodezyjny i budowlany, zagłębić się w tajniki warsztatu pracy informatyków. Uczniowie ZS nr 2 w Puławach dzielili się swoimi doświadczeniami i sukcesami, opowiadali o codziennych realiach – zachęcając do wyboru dalszej drogi edukacji w ZS nr 2 w Puławach jako szkole przyjaznej uczniom, bezpiecznej oraz ukierunkowanej na zdobycie przez młodych ludzi zawodów konkurencyjnych na rynku pracy.

Przy okazji Dnia Otwartego w naszej szkole odbył się VIII Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora ZS nr 2 w Puławach, w którym wzięło udział pięć drużyn, reprezentujących: Publiczne Gimnazjum w Janowcu, ZSO nr 1 im. KEN w Puławach, SP nr 11 w Puławach, Gimnazjum w Przyłęku oraz przedstawiciele Budowlanki. Gospodarze w tegorocznych rozgrywkach okazali się bezkonkurencyjni i piękny puchar ufundowany przez pana Dyrektora Krzysztofa Szabelskiego – pozostał w naszej szkole. Drugie miejsce w turnieju wywalczyli reprezentanci Publicznego Gimnazjum w Janowcu, a jako trzeci na podium stanęli zawodnicy z ZSO nr 1 im. KEN w Puławach. Wszystkim młodych siatkarzom serdecznie dziękujemy za udział w rozgrywkach.

Tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów zachęcamy do odwiedzania ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach, śledzenia strony internetowej placówki oraz korzystania z możliwości kontaktu telefonicznego – w celu uzyskania szczegółowych informacji, rozwiania wątpliwości związanych z wyborem profilu kształcenia, czy dopełnieniem formalności niezbędnych do podjęcia nauki w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy młodzieży oraz ich opiekunom, którzy odwiedzili nas podczas Dnia Otwartego – było nam bardzo miło Was gościć. Życzymy powodzenia na nadchodzących egzaminach oraz gorąco zapraszamy do Budowlanki!

Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy aktywnie uczestniczyli w organizacji Dnia Otwartego, jak również reprezentowali naszą szkołę podczas XV Targów Pracy i Edukacji. (Red.: A. G.)

 

Kategoria:

2020 © ZS2 Puławy All Rights Reserved.