Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

HOT-INFO

-->
Odsłony: 363

W piątek 22 listopada 2019 r. w budynku naszej szkoły odbyła się  trzecia już Akcja Poboru Krwi zorganizowana przez Szkolny Klub HDK . Głównym celem przedsięwzięcia jest pomoc nie tylko ofiarom nieszczęśliwych wypadków, ale wszystkim potrzebującym, mając na uwadze również i ten fakt, że kiedyś sami możemy potrzebować daru serca. Niebezpieczeństwo, z jakim stykamy się w codziennym życiu na drodze, a także zdarzenia losowe zobowiązują do szeroko pojętego humanitaryzmu na rzecz drugiego człowieka i propagowania idei niesienia pomocy nie tylko w sytuacji bezpośredniego zagrożenia, ale również poprzez udział w zadaniach takich jak to w naszej szkole.

Jesteśmy dumni z młodych ludzi, którzy  tłumnie przyszli dzielić się tym niezwykłym darem. Zainteresowanie, jak i sama akcja,  pokazuje, że jest ogromna potrzeba i chęć oddawania krwi w naszej szkole.  Krew oddało 55 osób, z czego 34  to uczniowie naszej szkoły, a 21 uczniów oddało krew po raz pierwszy. Łącznie zebraliśmy 24,75 l krwi, a tym samym podwyższyliśmy nasz najwyższy wynik o  6,75 l.

Nasza piątkowa akcja zbiegła się z rozpoczęciem Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, które potrwają do 26 listopada. W imieniu naszego klubu pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy darem swego serca zechcieli się podzielić oraz osobom wspierającym przeprowadzenie oddawania krwi. Jednocześnie prosimy o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych inicjatywach.

Koordynatorzy akcji Szkolny Klub HDK

Opiekunowie Agnieszka Krajewska, Ewa Ogrodnik

      

(Red: K.T., Foto R.R.)

 

Kategoria:

2020 © ZS2 Puławy All Rights Reserved.