Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

HOT-INFO

-->
Odsłony: 215

„A po tych wszystkich,
którzy szli przed nami,
z krzykiem „Ojczyzna!” … gdzie są ich groby?
                                          Polsko!...
                                          gdzie ich nie ma!...”
                                                                     (Artur Oppman „Pacierz za zmarłych”.)

Zgodnie z wieloletnią szkolną tradycją w okresie uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie wraz z opiekunami udają się na puławski Cmentarz Wojenny i Miejsce straceń, by zapalić znicze,  uczcić pamięć poległych podczas II wojny światowej  oraz  rozstrzelanych w latach 1944-1950 żołnierzy AK. Okolicznościowemu wyjściu towarzyszył nastrój powagi, zadumy, hołdu oraz pamięci dla tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.

Największym przeżyciem dla młodzieży było zapalenie zniczy i zaduma przy Dębie Straceń.

             Ten szczególny czas refleksji poświęcony jest także pamięci i modlitwie za bliskich zmarłych oraz za tych, którzy już odeszli, a tworzyli sztafetę pokoleń nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego Puławach.

      

Małgorzata Niemczuk

 

Kategoria:

2020 © ZS2 Puławy All Rights Reserved.