• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Technik budownictwa

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik budownictwa jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: wykonywania określonych robót budowlanych; organizowania i kontrolowania robót związanych z zagospodarowaniem terenu budowy; organizowania i kontrolowania robót budowlanych stanu surowego i robót wykończeniowych; organizowania i kontrolowania robót związanych z utrzymaniem obiektów budowlanych w pełnej sprawności technicznej; sporządzania kosztorysów oraz przygoto...

Technik mechanik

Technik mechanik Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik mechanik jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: wytwarzania części maszyn i urządzeń; dokonywania montażu maszyn i urządzeń; instalowania i uruchamiania maszyn i urządzeń; obsługiwania maszyn i urządzeń; organizowania procesu produkcji. Technik mechanik - to specjalista w zakresie projektowania, konstruowania, budowy, obsługi i naprawy maszyn i urządzeń mechanicznych, w tym obrabiarek do o...

Technik informatyk

Technik informatyk jest specjalistą w zakresie wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych; 2) projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami; 3) projektowania baz danych i administrowania bazami danych; 4) tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami. Technik informatyk jest zawodem poszukiwanym na rynku europejskim z atrakcyjnymi ofer...

Technik pojazdów samochodowych

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik pojazdów samochodowych jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) diagnozowania stanu technicznego pojazdów samochodowych; 2) obsługiwania i naprawiania pojazdów samochodowych; 3) organizowania i nadzorowania obsługi pojazdów samochodowych. Technik pojazdów samochodowych to specjalista od współczesnej motoryzacji, jej rozwoju, najnowocześniejszych metod diagnostycznych, obsługi i naprawy pojazdów.To kierunek związan...

Technik geodeta

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik geodeta jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) zakładania i pomiaru osnów geodezyjnych oraz wykonywania pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych terenu; 2) sporządzania opracowań geodezyjnych i kartograficznych na podstawie danych pomiarowych lub projektowych; 3) wykonywania pomiarów realizacyjnych, inwentaryzacyjnych, powykonawczych i kontrolnych obiektów budowlanych i urządzeń technicznych oraz opracowywania wyników ...

Mechanik pojazdów samochodowych

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) użytkowania pojazdów samochodowych; 2) diagnozowania pojazdów samochodowych; 3) naprawiania pojazdów samochodowych. Kształcenie techniczne obejmuje zajęcia dotyczące konstrukcji pojazdów, ich eksploatacji i użytkowania, diagnostyki, naprawy itp. Mechanik pojazdów samochodowych to atrakcyjny i poszukiwany zawód. W ramach nauki w szkole uczeń nabywa umiej...

Elektromechanik pojazdów samochodowych

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) oceniania stanu technicznego układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych; 2) naprawiania układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych; 3) prowadzenia pojazdów samochodowych. Elektromechanik pojazdów samochodowych jest poszukiwanym w regionie puławskim i nie tylko specjalistą w zakresie osprzętu elektryczneg...

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) montowania systemów suchej zabudowy; 2) wykonywania robót malarskich; 3) wykonywania robót tapeciarskich; 4) wykonywania robót posadzkarskich; 5) wykonywania robót okładzinowych. Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: montowania systemów suchej za...

 • Technik budownictwa

 • Technik mechanik

 • Technik informatyk

 • Technik pojazdów samochodowych

 • Technik geodeta

 • Mechanik pojazdów samochodowych

 • Elektromechanik pojazdów samochodowych

 • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach

Zespół Szkół nr 2


im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach
24 - 100 Puławy ul. Jaworowa 1
poczta@zs2.pulawy.pl
tel./fax 81 8868227 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Start Kategoria - lista XIV Lubelski Festiwal w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
XIV Lubelski Festiwal w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 października 2017 13:28

W dniach 28-29 września klasy druga i trzecia Technikum Informatycznego Zespołu Szkół nr 2 w Puławach uczestniczyły w pokazach, warsztatach i wykładach zorganizowanych przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny oraz Grupę Azoty, Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. – Sponsora Generalnego  XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Główne hasło tegorocznej edycji Festiwalu Nauki brzmiało: "Nauka – między tradycją a współczesnością". Młodzież Technikum nr 2 czynnie uczestniczyła w szeregu spotkań i pokazów naukowych jednak szczególne zainteresowanie wzbudziły te zajęcia które bezpośrednio wiążą się z ich wiedzą i zainteresowaniami zawodowymi, a zwłaszcza warsztaty wirtualnej rzeczywistości Wirtualne światy – podaj rękę geniuszowi z przeszłości. Obrazy generowane przez komputery mogą tworzyć niezależne światy  (Virtual Reality, VR) lub łączyć się ze światem rzeczywistym (Augmented Reality, AR). Współczesna rzeczywistość mieszana może być i wykorzystywana na wiele sposobów, co prelegenci udowadniali umożliwiając  informatykom poznanie i wspólne doświadczanie różnych rodzajów wirtualnej rzeczywistości na pokazach i eksperymentach.

W trakcie kolejnych warsztatów technicy informatycy poznali podstawy języka programowania wysokiego poziomu Python. W kilku krokach uczniowie drugiej klasy mieli okazję utworzyć prostą grę. Trzecioklasiści otrzymali już ambitniejsze zadania które  następnie przekładali na instrukcje  języka komputera . O poziom tych zajęć dbali wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II  oraz  Pani Joanna, nauczycielka w naszej szkole ucząca przedmiotu Pracownia programowania.

Ta już czternasta edycja wydarzenia, wspaniale służącego upowszechnianiu nauki, prezentowaniu wyników badań naukowych oraz szeroko rozumianej działalności technicznej i edukacyjno-kulturowej. Cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć.

 


Poprawiony: czwartek, 12 października 2017 20:54