Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach

PUBLIKACJE

KANAŁY RSS

KAGlobalNAŁ RSS
Jeżeli chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, wykorzystaj możliwość kanały RSS.

WAP

Jeżeli chcesz  korzystać z aktualnego Planu lekcji wykorzystując telefon komórkowy wybierz na nim adres http://wap.zs2.pulawy.pl
lub http://zs2.pulawy.pl/wap
  Uwaga!
  Telefon wymaga zainstalowanego oprogramowania JAVA.

Start FRONTOWA
Witamy w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach Drukuj Email

mgr inż. Krzysztof Szabelski

Serdecznie witam w naszej szkole.

Szkoła ma ugruntowaną pozycję w zakresie kształcenia profesjonalistów, głównie
w dziedzinach budownictwa, mechaniki i motoryzacji. Część uczniów, jeszcze przed zdobyciem uprawnień zawodowych ma zapewnioną pracę, nie tylko w firmach powiatu puławskiego. Nasi absolwenci kontynuują naukę na studiach politechnicznych, prowadzą własne firmy, pełnią odpowiedzialne funkcje zawodowe i społeczne. Oferta dydaktyczna szkoły jest stale aktualizowana zgodnie z tendencjami i potrzebami rynku pracy. Służy temu utworzenie kierunków geodezyjnego oraz informatycznego.

Dostosowując ofertę dydaktyczną do wymagań rynkowych, szkoła kładzie szczególny nacisk na umiejętności łączenia zdobytej wiedzy teoretycznej z częścią praktyczną szkolenia zawodowego, w tym szerokie wykorzystanie technik informatycznych, biegłe posługiwanie się fachową terminologią, umiejętności organizacji stanowiska pracy i współpracy w grupie zawodowej.

Autorytet szkoły budują nasi uczniowie i absolwenci wraz z kadrą dydaktyczną, wspólnie tworząc jej wizerunek.
Z dumą należy podkreślać ich osiągnięcia. Nasi uczniowie zdobywają laury na olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Za wyniki w nauce uzyskują stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz  Starosty Powiatu Puławskiego, zdobywają medale w szeregu zawodach sportowych.

Struktura Kształcenia 2013/2014

kadra2013a

Kadra dydaktyczna 2013

Technikum nr 2

• technik pojazdów samochodowych,

• technik mechanik - specjalizacja: obsługa i naprawa pojazdów samochodowych*,

• technik budownictwa - specjalizacja: nowoczesne technologie w budownictwie lub kosztorysowanie*,

• technik geodeta,

• technik informatyk.

* specjalizacja - dotyczy klas starszych kontynuujących kształcenie wg. poprzedniej podstawy programowej.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2

• mechanik pojazdów samochodowych

• technolog robót wykończeniowych w budownictwie* / monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Zajęcia w nowej pracowni samochodowej

* nazwa wg. poprzedniej podstawy programowej.

Rozwojowi szkoły towarzyszą szeroko zakrojone działania inwestycyjne.  Efektów w tym zakresie nie sposób nie zauważyć. Proces termomodernizacji zasadniczo podniósł estetykę budynków. Stale modernizowane jest również zaplecze socjalne.
  W ostatnim okresie do użytku oddane zostało nowoczesne boisko wielofunkcyjne, wyłożone elastyczną nawierzchnią poliuretanową.  Szkoła  dysponuje zaawansowanym wyposażeniem dydaktycznym sal i pracowni lekcyjnych. W większości obiektów wykorzystuje się wspomagane komputerowo środki audiowizualne.

Nowoczesne boisko wielofunkcyjne

W pracowniach specjalistycznych stosowane są potężne i kreatywne narzędzia informatyki, wspomagające koncepcje budowlane oraz systemy do diagnozy współczesnych samochodów. Tą drogą przyszli technicy i  rzemieślnicy otrzymują pierwsze i najbardziej istotne informacje dotyczące pracy układów mechaniki i konstrukcji, ich parametrów i usterek. W ten sam sposób mogą także dokonać szeregu regulacji i zmian konfiguracyjnych.
  W procesie dydaktycznym nie zapomina się również o uczniach szczególnie zdolnych lub wymagających pomocy w nauce. Służy temu, prowadzony we współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie projekt „Nowoczesna szkoła", współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz funkcjonujący system indywidualnych konsultacji z nauczycielami szkoły.

Wycieczka do Dęblińskiej Szkoły Orląt

Nauka w "Budowlance" - poza zdobyciem wiedzy, to szereg możliwości rozwoju indywidualnych zainteresowań. Zapewnia to bogata oferta zajęć pozalekcyjnych,  wycieczki na targi motoryzacyjne lub budowlane, wymiana międzynarodowa młodzieży z partnerskimi szkołami: Stendal - Niemcy, Ipeer - Belgia oraz współpraca z polskimi uczelniami. Do aktywnego spędzania wolnego czasu i zabawy zachęcają zajęcia w szkolnym Klubie Sportowym.

Warto również wspomnieć o funkcjonującym w szkole Dzienniku Elektronicznym, który nie tylko wykorzystują nauczyciele do ewidencji lekcji ale również rodzice mając aktualną wiedzę o postępach w nauce i frekwencji.

bip Biuletyn Informacji Publicznej

herb2

Starostwo Powiatowe Puławy

SZKOŁA PARTNERSKA

Berufsbildende Schulen I
DES LANDKREISES STENDAL

RADA PEDAGOGICZNA

Strona Rady Pedagogicznej.

STREFA [0:1]

www.zs2.net.pl

Alternatywny węzeł serwerów integrujący infrastrukturę sieci komputerowej szkoły.
Dostępne funkcje:
-poczta elektroniczna,
-wirtualny dysk,
-publikowanie plików,
-publikowanie stron www.

SZKOLNY SERWER POCZTY ELEKTRONICZNEJ

BIBLIOTEKA VIDEO

ZBIÓR MATERIAŁÓW FILMOWYCH
Z DZIEJÓW SZKOŁY W EMISJI STRUMIENIOWEJ.

SZKOLNY WARSZTAT

Szkolna strona motoryzacyjna pod patronatem zespołu przedmiotów zawodowych

TECHNIK GEODETA

Strona klas technikum geodezyjnego
geodezja.zs2.pulawy.pl

TECHNIK INFORMATYK

Strona uczniów technikum informatycznego.