• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Technik budownictwa

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik budownictwa jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: wykonywania określonych robót budowlanych; organizowania i kontrolowania robót związanych z zagospodarowaniem terenu budowy; organizowania i kontrolowania robót budowlanych stanu surowego i robót wykończeniowych; organizowania i kontrolowania robót związanych z utrzymaniem obiektów budowlanych w pełnej sprawności technicznej; sporządzania kosztorysów oraz przygoto...

Technik mechanik

Technik mechanik Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik mechanik jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: wytwarzania części maszyn i urządzeń; dokonywania montażu maszyn i urządzeń; instalowania i uruchamiania maszyn i urządzeń; obsługiwania maszyn i urządzeń; organizowania procesu produkcji. Technik mechanik - to specjalista w zakresie projektowania, konstruowania, budowy, obsługi i naprawy maszyn i urządzeń mechanicznych, w tym obrabiarek do o...

Technik informatyk

Technik informatyk jest specjalistą w zakresie wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych; 2) projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami; 3) projektowania baz danych i administrowania bazami danych; 4) tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami. Technik informatyk jest zawodem poszukiwanym na rynku europejskim z atrakcyjnymi ofer...

Technik pojazdów samochodowych

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik pojazdów samochodowych jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) diagnozowania stanu technicznego pojazdów samochodowych; 2) obsługiwania i naprawiania pojazdów samochodowych; 3) organizowania i nadzorowania obsługi pojazdów samochodowych. Technik pojazdów samochodowych to specjalista od współczesnej motoryzacji, jej rozwoju, najnowocześniejszych metod diagnostycznych, obsługi i naprawy pojazdów.To kierunek związan...

Technik geodeta

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik geodeta jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) zakładania i pomiaru osnów geodezyjnych oraz wykonywania pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych terenu; 2) sporządzania opracowań geodezyjnych i kartograficznych na podstawie danych pomiarowych lub projektowych; 3) wykonywania pomiarów realizacyjnych, inwentaryzacyjnych, powykonawczych i kontrolnych obiektów budowlanych i urządzeń technicznych oraz opracowywania wyników ...

Mechanik pojazdów samochodowych

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) użytkowania pojazdów samochodowych; 2) diagnozowania pojazdów samochodowych; 3) naprawiania pojazdów samochodowych. Kształcenie techniczne obejmuje zajęcia dotyczące konstrukcji pojazdów, ich eksploatacji i użytkowania, diagnostyki, naprawy itp. Mechanik pojazdów samochodowych to atrakcyjny i poszukiwany zawód. W ramach nauki w szkole uczeń nabywa umiej...

Elektromechanik pojazdów samochodowych

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) oceniania stanu technicznego układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych; 2) naprawiania układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych; 3) prowadzenia pojazdów samochodowych. Elektromechanik pojazdów samochodowych jest poszukiwanym w regionie puławskim i nie tylko specjalistą w zakresie osprzętu elektryczneg...

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) montowania systemów suchej zabudowy; 2) wykonywania robót malarskich; 3) wykonywania robót tapeciarskich; 4) wykonywania robót posadzkarskich; 5) wykonywania robót okładzinowych. Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: montowania systemów suchej za...

 • Technik budownictwa

 • Technik mechanik

 • Technik informatyk

 • Technik pojazdów samochodowych

 • Technik geodeta

 • Mechanik pojazdów samochodowych

 • Elektromechanik pojazdów samochodowych

 • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach

Zespół Szkół nr 2


im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach
24 - 100 Puławy ul. Jaworowa 1
poczta@zs2.pulawy.pl
tel./fax 81 8868227 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

INFORMACJE ROK SZKOLNY 2016/2017
Wesoły, męski dzień Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 października 2016 08:31

30 września 2016 r. w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Zabawa została zorganizowana na hali gimnastycznej a organizację i  prowadzenie imprezy przyjęli na siebie nauczyciele Wychowania Fizycznego na czele z Panią Ewą Hołody i Panem Marcinem Krawcem. Tym razem rolą wychowawców klas był aktywny udział w konkurencjach razem z zespołami klasowymi.

Dobór konkurencji nie ograniczył się tylko do rozgrywek sportowych. O ich różnorodność i wszechstronną rywalizację zadbała Pani Gabriela Sieprawska, nasz Opiekun Samorządu Uczniowskiego, aktywnie włączając do zabawy również kadrę kierowniczą i Pedagog Szkoły Panią Izabellę Bogdańską.

Najlepsza w toku zawodów okazała się klasa I act, gratulujemy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej zabawy za wysiłek włożony w wykonywanie zadań, zaangażowanie oraz naprawdę zaciętą rywalizację. Wszyscy dzielnie walczyli o zaszczytne miano ucznia w Zespole Szkół nr 2  w Puławach i wszyscy na nie zasłużyli!

Tego dnia odbywały się również w szkole obchody Dnia Chłopaka. Szczególnie ukontentowana została męska część grona pedagogicznego. Panowie z satysfakcją prezentowali otrzymane wraz z ciepłymi życzeniami upominki, które okazały się nie tylko gustowne, ale i dowcipne. Serdecznie dziękujemy.


(Foto: K. S.)

 
Lubelski Piknik Naukowy Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 września 2016 04:41

Blisko 140 pokazów i projektów naukowych czeka na uczestników Lubelskiego Pikniku Naukowego, który odbędzie się 18 września br. (niedziela). W godzinach od 10 do 16 wszyscy zainteresowani będą mogli uczestniczyć bezpłatnie w jednej z największych imprez popularnonaukowych w kraju, organizowanej w ramach XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Szczegółowe informacje na stronie http://www.festiwal.lublin.pl/piknik-naukowy/

Lubelski Festiwal Nauki w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej imprezie popularno-naukowej dla dzieci i młodzieży w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. Wydarzenie to będzie elementem wielkiego święta wiedzy jakim jest XIII Lubelski Festiwal Nauki. W dniach 19-23 września zapraszamy do PPN-T dzieci i młodzież z Puław i okolic, które wezmą udział w pokazach, warsztatach i wykładach.

Lubelski Festiwal Nauki w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym - program

 
Narodowe Czytanie 2016 Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 09 września 2016 12:27

W dniu 7 września 2016 r. w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach po raz pierwszy odbyło się Narodowe Czytanie. Na wstępie głos zabrał dyrektor Krzysztof Szabelski, przypominając najważniejsze fakty dotyczące twórczości Henryka Sienkiewicza, jak również akcentując korzyści płynące ze wspólnej lektury. Społeczność szkolna wysłuchała fragmentu powieści „Quo vadis”, który poprzez radiowęzeł zaprezentowali uczniowie klasy IV gt: Kinga Koza, Damian Kalita oraz Jarosław Pawlik.

Ogólnopolska akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku, kiedy to została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku cała Polska czytała dzieła Aleksandra Fredry, następnie „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, a w ubiegłym roku zagłębiliśmy się w lekturze „Lalki” Bolesława Prusa.

Tegoroczna lektura - „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza - została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

 

„Quo vadis”  powieść historyczna Henryka Sienkiewicza - została opublikowana w latach 1895-1896 w odcinkach w warszawskiej „Gazecie Polskiej” oraz w krakowskim dzienniku „Czas” i „Dzienniku Poznańskim”. Następnie wydano ją w formie książkowej. Pierwsze wydanie „Quo vadis” ukazało się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków. Warto przypomnieć, że Henryk Sienkiewicz żyjący w latach 1846-1916 to laureat Nagrody Nobla, którą otrzymał w 1905 roku w dziedzinie literatury za całokształt twórczości i nadal jest on jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy.

 

 

(Red. A. B.)

 
Plan lekcji od 12.09.2016 Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 września 2016 11:36

Uwaga!

Od dnia 12 września 2016 r. obowiązuje zmiana planu lekcji.

Plan opublikowany

Sygnatury:

Obowiązuje od: 12 września 2016 r.                                wygenerowano 09.09.2016

UWAGA!

W przypadku wyświetlania niezgodnych wartości niż podane powyżej, proszę odświeżyć stronę przez użycie kombinacji: Ctrl + F5.

 
Narodowe Czytanie Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 02 września 2016 16:48

Serdecznie zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu 2016! W tym roku zagłębimy się w lekturze „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, a wydarzenie w naszej szkole odbędzie się w środę 7 września 2016 r.

Osoby zainteresowanie odczytaniem fragmentów powieści prosimy o zgłoszenie się do polonistek w dniach 5-6 września. Każdy, kto 7 września 2016 r. przyniesie własny egzemplarz „QUO VADIS” otrzyma pamiątkową pieczątkę.


Zachęcamy do wspólnej lektury!

 

 

 

 

 

 

(Red. A.B.)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 30

LINKI

bip Biuletyn Informacji Publicznej

herb2


Starostwo Powiatowe Puławy

SZKOŁA PARTNERSKA


Berufsbildende Schulen I
DES LANDKREISES STENDAL

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Polsko-Niemiecka współpraca Młodzieży

STREFA [0:1]

www.zs2.net.pl

Alternatywny węzeł serwerów integrujący infrastrukturę sieci komputerowej szkoły.
Dostępne funkcje:
-poczta elektroniczna,
-wirtualny dysk,
-publikowanie plików,
-publikowanie stron www.


SZKOLNY SERWER POCZTY ELEKTRONICZNEJ

ePUAP


ZS2Pulawy/SkrytkaESP


SZKOLNY WARSZTAT

http://warsztat.zs2.pulawy.pl
Szkolna strona motoryzacyjna pod patronatem zespołu przedmiotów zawodowych

TECHNIK GEODETA


Strona klas technikum geodezyjnego

TECHNIK INFORMATYK


Strona uczniów technikum informatycznego.
http://www.bit.zs2.pulawy.pl

Statystyka zewnętrzna

Czynny od dnia 16.03.2010 r.ministat liczniki.org


Statystyka zewnętrzna oglądalności, mierzona niezależnym od serwerów szkoły systemem licznikowym.

CZAS W EUROPIE