• Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Technik budownictwa

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik budownictwa jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: wykonywania określonych robót budowlanych; organizowania i kontrolowania robót związanych z zagospodarowaniem terenu budowy; organizowania i kontrolowania robót budowlanych stanu surowego i robót wykończeniowych; organizowania i kontrolowania robót związanych z utrzymaniem obiektów budowlanych w pełnej sprawności technicznej; sporządzania kosztorysów oraz przygoto...

Technik mechanik

Technik mechanik Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik mechanik jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: wytwarzania części maszyn i urządzeń; dokonywania montażu maszyn i urządzeń; instalowania i uruchamiania maszyn i urządzeń; obsługiwania maszyn i urządzeń; organizowania procesu produkcji. Technik mechanik - to specjalista w zakresie projektowania, konstruowania, budowy, obsługi i naprawy maszyn i urządzeń mechanicznych, w tym obrabiarek do o...

Technik informatyk

Technik informatyk jest specjalistą w zakresie wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych; 2) projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami; 3) projektowania baz danych i administrowania bazami danych; 4) tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami. Technik informatyk jest zawodem poszukiwanym na rynku europejskim z atrakcyjnymi ofer...

Technik pojazdów samochodowych

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik pojazdów samochodowych jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) diagnozowania stanu technicznego pojazdów samochodowych; 2) obsługiwania i naprawiania pojazdów samochodowych; 3) organizowania i nadzorowania obsługi pojazdów samochodowych. Technik pojazdów samochodowych to specjalista od współczesnej motoryzacji, jej rozwoju, najnowocześniejszych metod diagnostycznych, obsługi i naprawy pojazdów.To kierunek związan...

Technik geodeta

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik geodeta jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) zakładania i pomiaru osnów geodezyjnych oraz wykonywania pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych terenu; 2) sporządzania opracowań geodezyjnych i kartograficznych na podstawie danych pomiarowych lub projektowych; 3) wykonywania pomiarów realizacyjnych, inwentaryzacyjnych, powykonawczych i kontrolnych obiektów budowlanych i urządzeń technicznych oraz opracowywania wyników ...

Mechanik pojazdów samochodowych

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) użytkowania pojazdów samochodowych; 2) diagnozowania pojazdów samochodowych; 3) naprawiania pojazdów samochodowych. Kształcenie techniczne obejmuje zajęcia dotyczące konstrukcji pojazdów, ich eksploatacji i użytkowania, diagnostyki, naprawy itp. Mechanik pojazdów samochodowych to atrakcyjny i poszukiwany zawód. W ramach nauki w szkole uczeń nabywa umiej...

Elektromechanik pojazdów samochodowych

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) oceniania stanu technicznego układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych; 2) naprawiania układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych; 3) prowadzenia pojazdów samochodowych. Elektromechanik pojazdów samochodowych jest poszukiwanym w regionie puławskim i nie tylko specjalistą w zakresie osprzętu elektryczneg...

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: 1) montowania systemów suchej zabudowy; 2) wykonywania robót malarskich; 3) wykonywania robót tapeciarskich; 4) wykonywania robót posadzkarskich; 5) wykonywania robót okładzinowych. Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: montowania systemów suchej za...

 • Technik budownictwa

 • Technik mechanik

 • Technik informatyk

 • Technik pojazdów samochodowych

 • Technik geodeta

 • Mechanik pojazdów samochodowych

 • Elektromechanik pojazdów samochodowych

 • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach

Zespół Szkół nr 2


im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach
24 - 100 Puławy ul. Jaworowa 1
poczta@zs2.pulawy.pl
tel./fax 81 8868227 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

INFORMACJE ROK SZKOLNY 2017/2018
Styczeń 2017 Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 stycznia 2017 10:01

Studniówka 2017 już za nami. Gratulujemy czwartoklasistom wspaniałej zabawy. Poniżej prezentuję wybrane fotografie, więcej relacji w Kronice szkoły oraz puławskich mediach.To pierwsze ale nie jedyne z najważniejszych wydarzeń Kalendarza Szkoły na rok 2017. Przypominam zasadnicze przedsięwzięcia w styczniu 2017 a zwłaszcza terminy sesji zimowej egzaminów kwalifikacji zawodowych oraz zbliżający się koniec pierwszego semestru:

9 stycznia – 23 lutego 2017

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie dla klas 3 i 4 technikum oraz 3wz – część praktyczna

12 stycznia 2017

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie dla klas 3 i 4 technikum oraz 3wz – część pisemna

12 stycznia  2017

Spotkanie z rodzicami – informacja o proponowanych ocenach na

pierwszy semestr w klasach 1-3 , w klasach 4 technikum – informacja o ocenach semestralnych

Wystawianie propozycji ocen do 11 stycznia 2017 r.

16 – 29 stycznia 2017

Ferie zimowe

Foto: S.C. i R. R.

Zapraszam również do galerii Wspólnota puławska

 
II Wiosenny Turniej piłki siatkowej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Puławach Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 marca 2013 09:44

W dniu 19.03.2013 r. został zorganizowany w naszej szkole II Wiosenny Turniej piłki siatkowej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Puławach.

W turnieju brało udział sześć drużyn . Zespoły zajęły kolejno miejsca:

 1. Publiczne Gimnazjum w Nałęczowie
 2. Publiczne Gimnazjum w Wąwolnicy
 3. Zespół Szkół nr 2 – TO MY
 4. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Puławach
 5. Publiczne Gimnazjum w Abramowie
 6. Publiczne Gimnazjum w Gołębiu

Podczas turnieju panowała miła atmosfera a poziom zawodów był bardzo wysoki. Każdy z zespołów za udział w turnieju został nagrodzony. Serdeczne podziękowania za liczne przybycie i do zobaczenia za rok na III  Wiosennym Turnieju piłki siatkowej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr  2 w Puławach.

Piotr Toczek

oraz
nauczyciele w-fu

 
IX Targi Pracy i Edukacji Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 marca 2013 14:35

Z dumą informujemy, że podczas IX Targów Pracy i Edukacji, Starosta Puławski oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach wyróżnili naszą szkołę za najciekawsze stoisko. Prezentowana oferta edukacyjna placówki tradycyjnie pozostaje ściśle dopasowana do oczekiwań lokalnego rynku pracy. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za godną prezentację.

 

Równolegle tego dnia podczas Dni Otwartych gościliśmy w szkole bardzo liczne grono uczniów klas trzecich gimnazjów regionu puławskiego.

Wkrótce obszerna relacja.

 

 
Dekalog bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 lutego 2013 06:17

Oferta na okres ferii zimowych "Domu Chemika”

DROGI UCZNIU, UCZENNICO!!!

Już od soboty 9 lutego rozpoczynają się oficjalnie ferie zimowe w naszym województwie. Ferie są po to abyś odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu. Jeśli jedziesz na zimowisko – to wspaniale. Poznasz wiele ciekawych miejsc, nowe koleżanki i kolegów. Opiekunowie zapewnią Ci wiele atrakcji i bezpieczeństwo. Słuchaj ich i nie oddalaj się z miejsca zabawy bez ich wiedzy. Wrócisz do domu z głowa pełną niezapomnianych wrażeń. Nie wyjeżdżasz na zimowisko? - To też dobrze. Twoje otoczenie i Twój dom też są ciekawe. Będziesz miał, co robić. Miasto Puławy przygotowało bogatą ofertą dla dzieci i młodzieży na ten wolny czas od nauki.

Dekalog bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych:

 • Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych. Zwracamy uwagę, czy zachowana jest bezpieczna odległość do najbliższej ulicy. Skąd możemy mieć pewność, że wyhamujemy na czas, widząc zbliżający się samochód?
 • Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody – zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.
 • Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet, jeśli pokryte są (z pozoru!) grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!
 • Place budowy to nie miejsce na zabawę. Pokryte śniegiem kopce kuszą i zachęcają do gonitwy, jednak nigdy nie możemy być pewni, czy warstwa białego puchu nie kryje szczelin lub głębokiego, źle zabezpieczonego, dołu.
 • Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. Warto też zapoznać się z dekalogiem narciarskim, opracowanym przez GOPR.
 • Nie doczepiamy sanek do samochodu. Źle zabezpieczony kulig może stwarzać duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.
 • Nie gramy w „hokeja na lodzie” na ulicy. Zajęci zabawą, możemy nie dostrzec w porę nadjeżdżającego z nadmierną prędkością samochodu.
 • Pamiętamy, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Nie przebiegamy przez ulicę. Nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych. Pamiętamy też, by doczepić do rękawa lub plecaka elementy odblaskowy.
 • Widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich patykami lub kamieniami. Informujemy o nich osobę dorosłą.
 • Uważamy na źle zabezpieczone konstrukcje ze śniegu. Dach wybudowanego igloo, w momencie odwilży, grozi zawaleniem i przysypaniem nas. O nieszczęście nietrudno.

Pamiętaj o numerach alarmowych służb ratowniczych

 • 997 – policja,
 • 998 – straż pożarna,
 • 999 – pogotowie ratunkowe,
 • z telefonu komórkowego 112
 • 601 100 300 - GOPR.

Zima to pora roku kiedy bardzo łatwo o przemoczenie ubrania i wychłodzenie organizmu, należy jak najszybciej zdjąć mokre rzeczy, osuszyć ciało i szybko założyć suche ubranie, wskazanym jest napić się gorącej herbaty.
Pamiętaj !
Zawsze, jeśli jesteś świadkiem wypadku, jak najszybciej poinformuj o tym osobę dorosłą. Powinieneś spokojnie i jak najdokładniej opisać to co i gdzie się wydarzyło. Powinieneś wiedzieć również, że ofiara wypadku może być w szoku i wypowiadane przez nią słowa czy polecenia mogą nie mieć sensu.

Pedagog szkoły

 
Dzień Bezpiecznego Internetu Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 lutego 2013 10:19

Dzień  5 lutego 2013 r.  to Dzień Bezpiecznego Internetu. Obchodzony jest corocznie z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Pierwszym punktem Kodeksu zawodowego informatyków jest  – „Informatycy stosując informatykę będącą wiedzą służebną wobec dziedzin jej różnorodnych zastosowań wspierają rozwój tych dziedzin nie przeszkadzając mu”. Dla spełnienia tego postanowienia planowane jest od jutra uruchomienie w szkole dostępu bezprzewodowego dla małych urządzeń komunikacyjnych (tablet, telefon komórkowy), obecnie trwają testy techniczne. Sieć zasadniczo przeznaczona jest do zapewnienia dostępu uczniom do danych edukacyjnych i komunikacyjnych a także w części rozrywki. Dlatego czynna będzie wyłącznie w czasie przerw lekcyjnych na korytarzu pierwszego piętra. Po zamknięciu testów technicznych typologia sieci oraz regulamin wykorzystywania usługi zostanie przedstawiony do akceptacji Dyrektorowi szkoły. Sygnał jest filtrowany zgodnie z wymogami prawa oświatowego przed dostępem do treści nieobyczajnych. Sieć zabezpieczona jest przed nieautoryzowanym dostępem – hasło udostępnią uczniowie 1 it. Dobór urządzeń przesyłowych zapewnia także korzystanie z protokołu komunikacyjnego w wersji 6 (TCP/IPv6).
Administrator zastrzega sobie prawo natychmiastowego wyłączenia usługi w przypadku nieetycznego wykorzystywania układu lub prób złamania zabezpieczeń.

Miło mi także poinformować o nowej stronie internetowej – technik informatyk. Emitowana jest pod adresem technicznym http://bit.zs2.pulawy.pl. Wkrótce i tą drogą społeczność szkolna znajdzie pomoc techniczną i doradztwo programowe.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 32

LINKI

bip Biuletyn Informacji Publicznej

herb2


Starostwo Powiatowe Puławy

SZKOŁA PARTNERSKA


Berufsbildende Schulen I
DES LANDKREISES STENDAL

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Polsko-Niemiecka współpraca Młodzieży

STREFA [0:1]

www.zs2.net.pl

Alternatywny węzeł serwerów integrujący infrastrukturę sieci komputerowej szkoły.
Dostępne funkcje:
-poczta elektroniczna,
-wirtualny dysk,
-publikowanie plików,
-publikowanie stron www.


SZKOLNY SERWER POCZTY ELEKTRONICZNEJ

ePUAP


ZS2Pulawy/SkrytkaESP


SZKOLNY WARSZTAT

http://warsztat.zs2.pulawy.pl
Szkolna strona motoryzacyjna pod patronatem zespołu przedmiotów zawodowych

TECHNIK GEODETA


Strona klas technikum geodezyjnego

TECHNIK INFORMATYK


Strona uczniów technikum informatycznego.
http://www.bit.zs2.pulawy.pl

Statystyka zewnętrzna

Czynny od dnia 16.03.2010 r.ministat liczniki.org


Statystyka zewnętrzna oglądalności, mierzona niezależnym od serwerów szkoły systemem licznikowym.

CZAS W EUROPIE