Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Drodzy Gimnazjaliści, absolwenci Szkoły Podstawowej.

Przed Wami niezwykle trudny i ważny moment wyboru dalszej ścieżki edukacji, startu w dorosłe życie. Aby nieco ułatwić tę decyzję, a zarazem zaprosić do społeczności naszej szkoły, udostępniamy Wam wstępne kompendium wiedzy o Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach oraz naszej ofercie edukacyjnej na nowy rok szkolny. Poniżej znajdziecie niezbędne informacje umożliwiające zapoznanie się z warunkami rekrutacji do naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy Waszych rodziców do zapoznania się z ofertą szkoły. Szczegółowych informacji udzieli sekretariat (tel. 818868226), pomocą służy także Pedagog szkoły, która umożliwi osobom zainteresowanym indywidualny kontakt z nauczycielami przedmiotów zawodowych, i nie tylko, aby ułatwić Wam świadomy wybór kierunku dalszego kształcenia. Komplet informacji uzyskacie również na stronie rekrutacja.zs2a.pulawy.pl na którą serdecznie zapraszamy.

Od roku szkolnego 2016/2017 Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach wprowadził do cyklu kształcenia zawodów technik budownictwa oraz technik mechanik - elementy ochrony przeciwpożarowej. Novum w ofercie edukacyjnej naszej szkoły stanowią zawody: technik robót wykończeniowych w budownictwie, a także kierowca - mechanik (w branżowej szkole I stopnia).

Niewątpliwym atutem ZS nr 2 w Puławach jest profesjonalizm nauczania zawodowego, tak ważny w przypadku osób wchodzących na rynek pracy, jak również serdeczna atmosfera, wsparcie pedagogiczne oraz życzliwość panujące w Budowlance. Z roku na rok przybywa dziewcząt, które znakomicie odnajdują się w realiach szkoły dotąd powszechnie uznawanej za twardą i męską. Wiele uroczystości i imprez szkolnych, akcji charytatywnych i przeróżnych inicjatyw uczniowskich - integruje naszą społeczność, stanowiąc okazję do wspólnej zabawy. Życzliwość, koleżeństwo, pozytywna atmosfera są podstawami do tego, aby nauka była przygodą. Lata młodości w Zespole Szkół nr 2 w Puławach to zarówno przygotowanie do pomyślnego startu w dorosłe życie, jak również czas przyjaźni, zabawy, radości.

Serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach. Dołączcie do nas!

OFERTA EDUKACYJNA 2019/2020 TECHNIKUM NR 2
ABSOLWENT SZKOŁY PODSTAWOWEJ ABSOLWENT GIMNAZJUM
Kierunek / zawód liczba miejsc Kierunek / zawód liczba miejsc
technik mechanik (z elementami pożarnictwa) 32 technik mechanik (z elementami pożarnictwa) 32