Dyrekcja i osoby funkcyjne szkoły

Krzysztof Szabelski

Jarosław Ociepa

Wicedyrektor szkoły

Anna Mazur

Kierownik kształcenia praktycznego

Eugeniusz Kwiatkowski

Eugeniusz Felicjan Kwiatkowski – polski chemik, wicepremier, minister przemysłu i handlu, minister skarbu II Rzeczypospolitej

Biografia

Opublikowana została korekta Planu lekcji obowiązująca z dniem 14.10.2019r.

W planie została dodana klasa 3jt, są niewielkie zmiany planu w 2az i 1dP,  w pozostałych klasach mogły się zmienić sale.

Proszę o zapoznanie.

Proszę porównać poniżej podane sygnatury z wyświetlonym materiałem. W przypadku podawania niezgodnych wartości należy użyć "Twardego odświeżania" - skrót klawiatury CTRL oraz klawisz F5.

Sygnatura!

Obowiązuje od: 14 października 2019

wygenerowano 2019-10-11
za pomocą programu Plan lekcji Optivum
firmy VULCAN
logo programu Plan lekcji Optivum

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej oraz na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego uprzejmie proszę o upowszechnienie informacji w Państwa szkołach i placówkach edukacyjnych. Zależy nam na tym, aby wiedza na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów trafiła do rodziców, uczniów i nauczycieli.

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

MEN i GIS_Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów (pdf.)

1 października br. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski oraz Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego skierowali do szkół list, w którym zaapelowali o zaangażowanie w promowanie przesłania do młodych. To ważny dokument, który powstał z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

– Pragniemy zwrócić Państwa uwagę również na Deklarację Młodego Pokolenia – odpowiedź na przesłanie do młodych, którą przygotowała Rada Dzieci i Młodzieży RP we współpracy z innymi organizacjami młodzieżowymi. To wyraz szacunku oraz hołdu dla Powstańców Warszawskich, a także zobowiązanie do wierności ideałom, o które walczyli.

Wszystkie szkoły, które chciałyby otrzymać drukowaną wersję apelu Powstańców Warszawskich, aby wyeksponować ją w widocznym miejscu, mogą skontaktować się z Muzeum Powstania Warszawskiego, wysyłając do 30 listopada 2019 r. wiadomość na adres: przesłTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej: Ministerstwo Edukacji Narodowej